Budowa Kliniki Celestniaków - PILNE

Wsparło 127 osób
7 320 zł (7,32%)
Brakuje jeszcze 92 680 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 5 Listopada 2021

Zakończenie: 3 Kwietnia 2022

09 Grudnia 2021, 10:01
BRAKUJE MIEJSCA - ODMAWIAMY POMOCY

Kochani, w naszym obcenym mini szpitaliku przebywają koty, obecnie trafiła tez skrajnie wychudzona sunia ze złamaną łapką i z miotem szczeniąt. NIE MAMY MIEJSCA NA KOLEJNE. Odmówiliśmy przyjęcia kilku potrzebujących zwierząt, ponieważ NIE MIEŚCIMY SIĘ JUŻ w obecnej lokalizacji! 

Te maluchy spędzają ZIMĘ NA MROZIE, ponieważ nie mamy dla nich miejsca w cieple :(((( 

Kolejnym miotom odmówiliśmy przyjęcia. 

Mamy budynek, który mógłby je wszystkie pomieścić, ALE BRAK ŚRODKÓW NA WYKOŃCZENIE! BŁAGAMY O WPSARCIE!! Podaruj na święta KLINIKE BEZDOMNIAKOM!!!

Także wiele staruszków spędza zimę w boksach, a mogłoby w ciepłym budynku. BŁAGAMY W ICH IMIENIU!!!

Kochani, ruszamy z realizacją planowanego od dawna projektu - budowy szpitala dla celestyniaków oraz kliniki zapobiegania bezdomności!

Jak wiecie, na co dzień pomagamy bezdomnych zwierzakom z wypadków, odbieranych interwencyjnie, czy leczymy podopiecznych Schroniska. 

fot. Skrajnie wyniszczony pies wymagający kilku tygodni leczenia. Niestety z braku innego miejsca w czasie leczenia mieszkał w boksie zewnętrznym.

Wiele z nich wymaga specjalistycznych konsultacji, na które musimy jeździć do Warszawy, natomiast bardzo brakuje nam miejsca na stacjonarne leczenie. Nasz szpitalik w budynku Schroniska, mimo iż jest dobrze wyposażony dzięki naszym kochanym darczyńcom, jest bardzo mały. Często musimy dostawiać klatki w korytarzu gdy dojdzie do kumulacji chorych zwierzaków.

fot. Potrącona sunieczka, przeszła kilka operacji oraz badania tomografii komputerowej, dochodziła do zdrowia kilka miesięcy

Czasami ich leczenie jest długie, a w klinikach zewnętrznych potwornie kosztowne. Dlatego bardzo potrzebujemy szpitala, gdzie najbardziej potrzebujące i chore zwierzaki będą mogły dochodzić do siebie po ciężkich przejściach. 

fot. Pies po potrąceniu przez samochód, w oczekiwaniu na transport do kliniki zewnętrznej.

Nasze marzenie jest coraz bliższe realizacji, ponieważ ogromem wyrzeczeń i latami starań udało się nam pozyskać nieruchomość na klinikę dla Celestyniaków!

fot. Planowana sala operacyjna

fot. Planowana sala szpitalna 

W  końcu mamy szansę stworzyć bezpieczną przystań dla chorych zwierząt, ale niestety, koszty tej inwestycji są potężne. W tym momencie zmuszeni jesteśmy wykonać projekt przystosowujący obecny budynek na potrzeby KLINIKI. Bez tego nie będziemy mogli działać - tak stanowią przepisy budowlane. Niestety profesjonalny projekt tak dużego obiektu przystosowanego na taki cel to koszt ok. 100 000 zł!

Aby ruszyć z remontem, musimy spełnić ten warunek. Projekt instalacji elektrycznej, wodno - kanalizacyjnej, spełnienie warunków przeciwpożarowych, sanepidu... To ogrom pracy specjalistów, nikt nam tego nie zrobi za darmo. 

fot. Kot po operacji enukleacji

fot. Szczenięta z mamą

Jesteśmy już tak blisko realizacji naszych marzeń o lepszej opiece dla najbardziej potrzebujących. Nigdzie w okolicy nie ma całodobowego szpitala dla zwierząt, zwłaszcza dla dużej liczby zwierząt, jakie do nas trafiają. Pomóżcie nam pomagać, ratujcie z nami najbardziej zaniedbane, najbardziej chore i potrzebujące zwierzęta. Liczy się dla nas każda wpłata, każde udostępnienie. Dołóżcie swoją cegiełkę do budowy Kliniki Celestyniaków.

Pomogli

Ładuję...

Wsparło 127 osób
7 320 zł (7,32%)
Brakuje jeszcze 92 680 zł
Wesprzyj