Białaczka – wyrok dla kota?

Zbiórka zakończona
Wsparły 63 osoby
528 zł (26,4%)

Rozpoczęcie: 6 Maja 2016

Zakończenie: 6 Sierpnia 2016

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Wirus białaczki kotów (FeLV – feline leukemia virus) jest jednym z najczęściej spotykanych kocich wirusów. Choroba jest nieuleczalna. Chore koty, by nie zagrażać swoim kocim współtowarzyszom, muszą zostać odizolowane. W schroniskowej, niewesołej praktyce oznacza to niestety pobyt w klatce, z której codziennie chory kot jest wypuszczany w pomieszczeniu, z którego na czas dyżuru zabrano pozostałe koty. Nie można tego nazwać nawet namiastką wolności… Niestety, nie mamy dodatkowych pomieszczeń, w których takie koty mogłyby sobie wolno biegać przez cały czas.


 

Jedynym sposobem na zaradzenie tej przykrej sytuacji jest zaszczepienie wszystkich zdrowych kotów przeciwko wirusowi białaczki. Szczepienia powinny być przeprowadzane u niezakażonych, zdrowych kotów. Przed szczepieniem trzeba wykonać test na obecność wirusa FeLV we krwi. Pod naszą schroniskową opieką przebywa około 40 kotów, koszt całej akcji może wynieść nawet 2 tysiące złotych.


Chcielibyśmy z całego serca prosić Was o wsparcie naszej akcji szczepienia kotów przeciw białaczce. Razem możemy uczynić życie w schronisku jak najbardziej znośnym dla wszystkich naszych czworonożnych podopiecznych. Zależy nam, aby jak najszybciej dokonać niezbędnych badań i szczepień, dlatego bardzo prosimy o pomoc!

Pomogli

Ładuję...

Wsparły 63 osoby
528 zł (26,4%)