Amorek mimo złamanego kręgosłupa ma szansę na normalne życie!

Wsparło 27 osób
1 100 zł (36,66%)
Brakuje jeszcze 1 900 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 16 Sierpnia 2022

Zakończenie: 1 Grudnia 2022

Godzina: 01:01

12 Września 2022, 13:02
12/09/2022 r. - Amorek i wieści co u słodziaka słychać.

Bardzo wszystkim dziękujemy za pomoc dla kociaka i prosimy o więcej! A teraz trochę wiadomości co u naszego słodziaka słychać.

Amorek jest już po wizycie kontrolnej u Pana doktora Kamińskiego. I mamy bardzo dobre wieści, bo jest naprawdę w niespodziewanie dobrej formie porównując jego stan miesiąc temu, kiedy do nas trafił (ze starym złamaniem kręgosłupa) i dziś...

Możemy już mu szukać kochających, troskliwych opiekunów.

Amorek jest codziennie rehabilitowany w domu tymczasowym (trwa to około pół godziny dziennie) i będzie wymagał dalszej rehabilitacji. Natomiast ma żyć "normalnie". Przyszły opiekun jednak musi być świadomy, że nie będzie zupełnie sprawny.
To jednak nie przeszkadza Amorkowi w korzystaniu z drapaka czy zabawie z kociakiem w jego wieku.

Z karty wizyty, którą możece też zobaczyć w załączniku:
"Amorek wygląda dużo lepiej, przytył, ma ładną sierść, chodzi dobrze, duży progres względem tego co było na ostatniej wizycie, ogon opada, ale kot mimo to jest dość sprawny. Kot jest rehabilitowany. Pacjent wymaga dalszej rehabilitacji, należy mieć na uwadze, że mimo dużej poprawy kot nie będzie w pełni sprawny i kk miedniczne będą słabsze motorycznie, może występować chwiejność kończyn, która mimo rehabilitacji nie ustąpi. Koniec leczenia."

Amorek jest mruczącym, kontaktowym, pro ludzkim i przepięknym kocurkiem.
Może zamieszkać z innym kotkiem lub spokojnym psem (w domu tymczasowym ma 3 kocich kompanów w różnym wieku i psa do towarzystwa).

Jest przekochany i zasługuje na wszystko co najlepsze.
Jeszcze raz dziękujemy za pomoc dla chłopaczka i dalej zbieramy, bo dzięki Waszemu wsparciu los Amorka już się odmienił...a będzie jeszcze lepiej!

Pokaż wszystkie aktualizacje

24 Sierpnia 2022, 15:09
24/08/2022 r. co słychać u Amorka ?

Bardzo Wam dziękujemy za pomoc dla naszego małego cudaczka! <3

Amorek - nasz dzielny rudy chłopczyk ze złamanym kręgosłupem zrobił już ogrooomne postępy. Jesteśmy z niego bardzo dumni.

Ćwiczymy nóżki i kręgosłup codziennie...jak nam zalecono.
Amorek już trochę odbudował mięśnie w tylnych nóżkach, chodzi do kuwetki, bawi się ładnie, ma apetyt. Nadal staramy się go ograniczać i pilnować, żeby jeszcze nie wspinał się i nie wskakiwał.
Jesteśmy pełni nadziei, że będzie dobrze.

Trzymajcie dalej kciuki za Rudaska.
Za tydzień wizyta kontrolna u ortopedy.

Ciekawi jesteśmy co powie Pan doktor i jak go oceni.
Mamy cichą nadzieję, ze za jakiś czas będzie mógł wyruszyć do nowego domu. Kochającego, cierpliwego, wyrozumiałego.
Nadal prosimy nieśmiało o wsparcie jego zbiórki ... 

Ile musiał mieć szczęścia kocurek, którego przyniesiono razem z bratem do schroniska w Buku, że został w porę znaleziony, że nic „gorszego” go nie spotkało, że sobie poradził w takim stanie jak go znaleziono? Dużo... naprawdę bardzo dużo.

Oto Rudy-Amorek. 13-tygodniowy kociak ze złamanym kręgosłupem.

Poznajcie jego historię, która mamy nadzieję, że będzie miała szczęśliwe zakończenie i wtedy na pewno się z Wami tym podzielimy.

Na razie jednak przed Amorkiem jeszcze długa droga...

Amorek trafił do nas z niedowładem tylnych nóżek i zanikiem mięśni. Nie poruszał się, ani nie załatwiał się też rzecz jasna do kuwety.

Badanie RTG, które zrobiono mu natychmiast po przyjęciu go pod opiekę wskazywało na stare złamanie kręgosłupa. Szczęśliwie bez uszkodzenia rdzenia kręgowego. Kocurek miał też zachowane czucie głębokie.

Dalsza diagnostyka była konieczna, żeby dała pełen obraz jego stanu zdrowia, a także, żeby móc zastanowić się nad ewentualnym zabiegiem operacyjnym. Wskazane było badanie tomograficzne w trybie pilnym. Podjęliśmy się walki o jego zdrowie i o jego życie. To młody kocurek, całe życie przed nim!

Wiemy już, po wizycie u ortopedy, że leczenie operacyjne jest możliwe, natomiast prawdopodobne są liczne komplikacje oraz ryzyko z trwałym porażeniem włącznie. Zalecono nam więc 3 miesiące intensywnie go rehabilitować, a także ograniczyć ruch Amorka do minimum.

Amor to twardziel i młodzik, chce żyć i ma ogromną siłę walki. Będziemy robili co w naszej mocy, żeby pomóc mu funkcjonować w miarę normalnie. To kociak, który już staje na nóżki i bardzo pomaga nam wierzyć, że wszystko się uda.

Jest cudownym rozmruczanym, komunikatywnym i niesamowitym kociakiem. Jesteśmy już po pierwszej godzinie rehabilitacji. Dostaliśmy wytyczne, jak go pobudzać motorycznie i co robić, żeby miał szansę na normalne w miarę funkcjonowanie. Będziemy stosować się do zaleceń i ćwiczyć.

Już wiemy, że badania, rehabilitacja i koszty które do tej pory ponieśliśmy i jeszcze poniesiemy są bardzo duże. Jednak nie możemy go zostawić bez pomocy. Amor kradnie serca każdemu (stąd to imię :D), zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby jeszcze stanął na nóżki i wiódł życie szczęśliwego kotka.

A Was prosimy o pomoc… Pomóżmy mu wspólnie zawalczyć o zdrowie. Mamy do spłacenia rachunki w klinice. Bez pomocy finansowej nie damy rady pomóc kociakowi. 

Spójrzcie na niego, na to jakie ogromne postępy już zrobił - na zdjęciach podczas badania, podczas rehabilitacji, z bratem Carlosem i w domu tymczasowym, w którym będzie tak długo jak będzie musiał być rehabilitowany. Za każde wsparcie bardzo dziękujemy!

Załączniki

Pomogli

Ładuję...

Organizator
9 aktualnych zbiórek
153 zakończone zbiórki
Wsparło 27 osób
1 100 zł (36,66%)
Brakuje jeszcze 1 900 zł
Adopcje