Zuzia - kociak znaleziony w śnieżnej zaspie. Pomóż nam ją uratować!

Wsparło 156 osób
4 040 zł (101%)
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 8 Lutego 2021

Zakończenie: 1 Sierpnia 2021

Kiedy idziesz na sanki, nie spodziewasz się, że w zaspie śniegu znajdziesz umierające kociątko, prawda? A tak właśnie się stało. Tak została znaleziona Zuzia - 2,5-miesięczny kociak.

Zuzia została wypatrzona przez dziewczynkę, która była z tatą na sankach. Gdy zjechali na dół, nagle w górze śniegu dziecko zauważyło ogonek koteczki. Powiedziała tacie, który na szczęście zareagował natychmiast i odgarnął śnieg, ratując umierające kociątko.

Kociak resztkami sił chciał uciekać, ale zupełnie bezwładna łapka Zuzi po prostu wisiała i koteczka nie dała rady. Na szczęście, bo raczej nie miałaby szans na przeżycie. Pan ściągnął kurtkę i bez chwili wahania zabrał kicie, ratując jej życie.

Od razu pojechali do najbliższego weterynarza, który po obejrzeniu Zuzi uznał, że z łapką nie da się nic zrobić i jedyną opcją jest amputacja. Na szczęście, Zuzia została zgłoszona do nas i nasz Pan Doktor, bo dokładnych badaniach uznał, że łapkę koteczki uda się uratować i ją złożyć.

Niestety okazało się, że poza łapką mała Zuzia ma problemy z wypróżnianiem. Na zdjęciu RTG zauważono pęknięcie miednicy. I konieczna była kolejna operacja. Koteczka jest bardzo dzielna. Mimo bólu znosi wszystkie zabiegi. Mamy nadzieję, że mimo tak poważnych obrażeń uda się koteczkę uratować i że w przyszłości nie będzie miała problemów spowodowanych tymi urazami.

Zuzia to kolejny zwierzak będący pod naszą opieką, a wymagający operacji, zabiegów i długiego leczenia. Bardzo prosimy o pomoc w jej zbiórce! Nasze konto świeci pustkami. Bez Waszej pomocy naprawdę nie damy sobie rady! A bardzo chcemy pomóc Zuzi!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
18 aktualnych zbiórek
100 zakończonych zbiórek
Wsparło 156 osób
4 040 zł (101%)
Wesprzyj