Nie pozwól, aby bezdomnym kotom deszcz padał na głowę - POMÓŻ postawić dla nich kolejne kocie domki!

Wsparło 58 osób
1 740 zł (34,79%)
Brakuje jeszcze 3 260 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 15 Lutego 2021

Zakończenie: 30 Czerwca 2021

17 Marca 2021, 23:22
Czym jest bezdomność kotów

Kiedy Twój pupil szczęśliwy wygrzewa się w ciepłej pościeli, one - bezdomne koty - pod osłoną nocy szukają ciepłego schronienia, aby mogły choć na chwilę uchronić się od deszczu, śniegu czy wiatru. 

Czy już wiecie po co ta akcja?

Dla takich własnie biedaków, aby mogły w takim domku znaleźć swoją przystań i wtedy, kiedy deszcz kapie im na głowę, śnieg prószy na futerko a wiatr podwiewa pod ogon mogły spokojnie choć na chwilę zwinąć się w kłębek i spokojnie zasnąć.

POMOŻESZ? Udostępnisz apel?

Kiedy domowe koty leżą sobie wygodnie w ciepłej pościeli -  biedne bezdomne koty szukają ciepłego schronienia w mroku nocy, aby móc przetrwać do rana. Najtrudniej jest zimą, kiedy śnieg na dworze i mróz. 

Ta zima jest szczególnie mroźna, dlatego serce nam pęka, kiedy widzimy w mediach społecznościowych zdjęcia kociaków, które z powodu mrozu straciły swój żywot. Chcielibyśmy wszystkim pomóc, ale wiemy, że jest to niemożliwe, bo przecież nie możemy być wszędzie.

W ubiegłym roku udało się w ramach podobnej akcji zorganizować domki dla bezdomniaków, które zostały przekazane karmicielkom bezdomnych kociaków z okolic Tarnowa, Zabrza, Wałbrzycha i innych mniejszych miejscowości na terenie Polski. Jesteśmy szczęśliwi, że udało się w ramach tej akcji zabezpieczyć dach nad głową przynajmniej części bezdomnych kocich biedaków. Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni za każdą podarowaną na ten cel złotówkę. To Wasz sukces!

Bezdomność kotów w Polsce wzrasta z roku na rok. Nie wszystkie koty uda się wysterylizować, bo wiele z nich prowadzi wędrowny tryb życia i przemieszcza się z miejsca na miejsce. Stąd też bierze się problem bezdomności, ponieważ w tej wędrówce rodzą się kolejne nowe kocięta. Tylko nielicznym udaje się zamieszkać na stałe w ciepłym domu z człowiekiem, reszta szuka schronienia w tego typu domkach rozstawionych w okolicy, aby uchronić się przed deszczem, wiatrem, śniegiem czy mrozem w zimie.

Każdego roku,  17 lutego obchodzony jest we Włoszech i w Polsce ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA i choć u nas ten Dzień Kota trwa 365 dni w roku, to o takim dniu należy szczególnie pamiętać, bowiem kot to nie tylko wspaniały przyjaciel człowieka, ale też terapeuta, który swoim mruczeniem potrafi czynić cuda.

Święto to ma za zadanie przypomnieć nam również, jak duże znaczenie w życiu człowieka odgrywa kot, że należy pamiętać o tym, aby nieść  pomoc wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, oraz  uwrażliwić ludzi na często właśnie trudny koci los, zwłaszcza tych chorych i bezdomnych.

Zwracamy się do Was z gorącą prośbą. POMÓŻMY im przetrwać, zwłaszcza tym bezdomnym i pomóżcie Kochani postawić kolejne kocie domki. Aby biedaki miały schronienie w chłodne i deszczowe dni, aby miały swój kawałek terytorium, gdzie spokojnie po ciężkim dniu walki o przetrwanie będą miały gdzie wrócić do spania.

W tym roku za uzbierane fundusze chcemy zakupić kolejne kocie domki, które powędrują do tych miejsc, gdzie bezdomne kociaki są dokarmiane i gdzie takiego kociego domowego kącika im  brakuje. 

Bardzo Was Kochani prosimy - wesprzyjcie zbiórkę dla tych biedaków, choć drobną kwotą - aby w swoim trudnym bezdomnym kocim życiu zaznały choć trochę spokoju.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
5 aktualnych zbiórek
32 zakończone zbiórki
Wsparło 58 osób
1 740 zł (34,79%)
Brakuje jeszcze 3 260 zł
Wesprzyj