Stowarzyszenie Kocie Gniezno

Stowarzyszenie Kocie Gniezno
18 Stałych Pomagaczy
Weronika Błachnio
20 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo

Reprezentant Agata Szczęśniak

E-mail koty.gniezno@gmail.com

Telefon 607331732

Lokalizacja Gniezno, wielkopolskie

Jesteśmy młodym stowarzyszeniem z niskim budżetem, skromnym lokalem, kilkoma wolontariuszami, ale wielkimi aspiracjami. Priorytetowym założeniem są sterylizacje kotów wolnożyjących, pomoc w ich wyłapywaniu, leczeniu, przetrzymywaniu. Każdy wolnożyjący kot, który jest przywożony, ma zapewnioną kastrację, odrobaczenie oraz leczenie w razie potrzeby. Po czym wraca w miejsce bytowania. Jednak trafiają się oswojone koty, chore, które nie mogą wrócić na dwór, wtedy zostają, są leczone, szczepione i szukamy im domów. Nie wypuszczamy na wolność kotów, które nie mają opiekunów karmicieli, są chore, małe. Pozostają od naszą opieką przez wiele miesięcy, bo sami wiecie jak trudno znaleźc odpowiedzialny dom. Nie czekamy na tzw. zgłoszenia, często podczas łapanek, czy spacerów po miescie, napotykamy kocie bidy, którym udzielamy pomocy.

Zanim powstało Stowarzyszenie działaliśmy na własną rękę od 2014r. Zaczynaliśmy z 2 klatkami, obecnie mamy ich 14!

Od początku działalności przez Kocie Gniezno przewinelo się do września 2020 ponad 878 kotów a 250 znalazło swoje nowe domy.  Pomagamy lecząc i sterylizując.

Nie jesteśmy jednak cudotwórcami, nasze mieszkania nie są z gumy, a nasza doba ma tylko 24h :( Nie otrzymujemy dotacji od miasta, utrzymujemy sie z darowizn dobrych ludzi, organizujemy bazarki na FB. Praca na rzecz Kociego Gniezna odbywa sie na zasadach wolontariatu osób czynnych zawodowo, mających rodziny, dzieci, inne zwierzęta. Nie zawsze jestesmy w stanie dotrzeć na każde wezwanie czy interwencję. Jesteśmy takimi samymi ludźmi jak Wy.

Każdy może pomóc by koci świat stał się choć odrobinę lepszy.

18 Stałych Pomagaczy
Weronika Błachnio
20 zł miesięcznie