Ratujemy gnijącego żywcem kocurka!

Wsparło 166 osób
5 875 zł (73,43%)
Brakuje jeszcze 2 125 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 31 Lipca 2021

Zakończenie: 1 Grudnia 2021

05 Września 2021, 12:40
Fredi w DT będzie oczekiwał na przeszczep

Po ponad miesiącu pobytu w lecznicy, Frediego z baterią kroplówek, leków w tym medium komórek macierzystych wyekspediowaliśmy do domu tymczasowego. Medium transportowane było w przenośnej lodówce, bo nie ma prawa się rozmrozić. Tylko bezpośrednio przed podaniem. Fredi ma swój pokój, w którym rządzi i całkiem dobrze sobie radzi. Tu będzie oczekiwał na operację przeszczepu, która ma się odbyć we Wrocławiu za jakieś 2 tygodnie. Niestety nie mamy na nią środków. Wczoraj otrzymaliśmy drugą fakturę za leczenie i pobyt Frediego w lecznicy na ponad 4 tys. zł i inne faktury m.in. za Dżekiego na prawie 12 tys. zł . Pierwszą fakturę z lipca dorzucimy jutro,bo jest już w księgowości. A będą kolejne.

Pokaż wszystkie aktualizacje

28 Sierpnia 2021, 20:28
Tydzień stosowania medium komórek macierzystych u Frediego

Od tygodnia lekarze weterynarii stosują terapię leczenia rany medium komórek macierzystych i laser. Rana powolutku wygląda coraz lepiej. Za tydzień będziemy konsultować już możliwość przeszczepu. Póki co Fredi ma się super, je bardzo dużo i jest wulkanem energii. Powoli już szukamy mu domu i przyjmujemy zgłoszenia chętnych do zaopiekowania się tym niezwykłym kociakiem. Może i o oryginalnej urodzie -ale po przeszczepie będzie lepiej - jednak nieprawdopodobnie sympatycznym usposobieniu. Fredi od miesiąca jest w szpitalu w Lecznicy dr Barbary Hanusz w Zielonej Górze. Już boimy się faktury :

17 Sierpnia 2021, 10:31
Aktualizacja


Kocurek ma się coraz lepiej. Udało się zatrzymać ropne wycieki z rany dzięki zastosowaniu celowanych antybiotyków. Zadomowił się w lecznicy, która od dwóch tygodni jest jego domem. Kotek był silnie zarobaczony, co również wpłynęło na jego stan i wagę, podano odrobaczenie dzięki czemu nabrał apetytu. Poprawiły się wyniki krwi. 

Wczoraj z lecznicy VIVA we Wrocławiu wysłano dla niego medium pochodowlane komórek macierzystych, które przyspieszy gojenie ran i pozwoli na przygotowanie do operacji. Zostało już tak niewiele do zebrania...

03 Sierpnia 2021, 20:46
Aktualizacja

03 Sierpnia 2021, 13:18
Aktualizacja

Kocurek poczuł się lepiej. Dziś zjadł samodzielnie posiłek. Parametry krwi powoli wracają do normy, a rokowania są pomyślne. Kotek ma ogromną wolę życia. Otrzymaliśmy także wiadomość, ze klinika dr Bartłomieja Kurosza zdecydowała się podjąc operacji rekonstrukcyjnej uszkodzonych i usuniętych tkanek. Jak tylko stan kociaka całkowicie się ustabilizuje zostanie przewieziony na konsultację chirurgiczną do dr Katarzyny Wach i dr Bartłomieja Kurosza. Zdecydowaliśmy się zwiększyć kwotę zbiórki o dwa tysiące, co pozwoli nam na opłacenie obecnego leczenia i zebrać środki na rekonstrukcje pyszczka Frediego. Prosimy Was o pomoc. Razem przywrócimy mu godne życie, na które zasłużył. 

02 Sierpnia 2021, 20:08
Potrzebna krew!

Pilne! ‼️Z uwagi na bardzo silną anemię i wyniszczenie organizmu u uratowanego kota zdecydowaliśmy o sprowadzeniu jednostek krwi kociej z Banku Krwi we Wrocławiu. Krew w trybie pilnym przyjedzie dzisiaj. Koszt zakupu i sprowadzenia jednostek to wydatek 1500 zł. Bez podania krwi kot nie ma szans na przeżycie. Bardzo Was prosimy o pomoc w ratowaniu kociaka…

Dziś rano otrzymaliśmy prośbę o pomoc dla porzuconego kota. Kocurek od kilku miesięcy zmagał się z raną, która powstała na skutek nieznanego jeszcze urazu, np. w trakcie pogryzienia przez psa. Gdy w takim stanie wrócił do domu, właściciele wyrzucili go z mieszkania.

Tam przez kilka tygodni koczował przy klatce schodowej z pyszczkiem zżeranym przez larwy much. Jego właściciele codziennie z obojętnością mijali go leżącego na wycieraczce bloku, w którym do niedawna mieszkał. Do nas trafił w ostatniej chwili. 

Gdy wyjechali na wakacje, a stan kota z dnia na dzień się pogarszał, sąsiedzi zdecydowali się poprosić nas o pomoc dla kota. Kocurek trafił natychmiast pod opiekę lecznicy dla zwierząt dr Barbary Hanusz w Zielonej Górze. Zostały mu podane silne leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Z oględzin kota wynika, że ma zmienioną chorobowo całą lewą część twarzoczaszki. Uszkodzeniu uległa małżowina uszna, nos, dziąsła, kot ma praktycznie wyrwany policzek. 

Zwierzak w takim stanie kilkadziesiąt dni czekał na pomoc. Jest drastycznie wychudzony. Toczący jego organizm stan zapalny spowodował niemożność jedzenia, rozgryzania pożywienia. To, że przeżył w takim stanie kilka tygodni to cud. Wyobraźcie sobie, z jak potwornym bólem musiał mierzyć się każdego dnia, nie mogąc jeść i napić się, gdy całe jego ciało walczyło z gorączką i zakażeniem. Cały pyszczek kociaka dosłownie gnije. Smród, który temu towarzyszy jest nie do zniesienia. Z ran wokół nosa, oka i uszu sączy się ropa. 

Łzy napłynęły nam do oczu, gdy przyjechał do zielonogórskiej lecznicy. Choć widzieliśmy w życiu już bardzo dużo, widok tego kocurka zostanie z nami na długo. To, co najbardziej rzuca się w oczy to jego miłość do ludzi i pragnienie bliskości. Każdy, nawet bardzo bolesny zabieg dał sobie wykonać bez oporu. Nie miauczy. Wtulił się całym swoim chudym ciałkiem w nasze ręce, mruczał, gdy jego ciało nawadniała podawana kroplówka. Tak jakby wszystkich nas chciał pocieszyć i przekonać, że niebawem wszystko będzie dobrze.  

Jego wola życia nie pozwoliła nad podjąć decyzji o eutanazji. Kocurek otrzymał leki, płyny nawadniające, półpłynną karmę, którą jest w stanie zjeść, a w poniedziałek konsultacja chirurgiczna, pobranie wycinka tkanki na histopatologię i dalsza decyzja co do jego leczenia.

Prosimy o pomoc dla niego. Nie ma jeszcze imienia. Jest kilkuletnim czarno-białym kocurkiem o cudownym usposobieniu. Potrzebujemy środków na opłacenie jego leczenia i zakupu karmy dla rekonwalescentów. Pomóżcie nam w ratowaniu jego życia. 

W sprawie kocurka w poniedziałek złożymy zawiadomienie do prokuratury przeciwko jego dotychczasowym właścicielom. 

Pomogli

Ładuję...

Organizator
8 aktualnych zbiórek
93 zakończone zbiórki
Wsparło 166 osób
5 875 zł (73,43%)
Brakuje jeszcze 2 125 zł
Wesprzyj