Kojce dla psów z Sonieczkowa

Big a229912f 057d 46ec 8d33 c8617fffbad0
Wsparło 779 osób
10 841 zł (43,36%)
Brakuje jeszcze 14 159 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 13 Listopada 2017

Zakończenie: 01 Sierpnia 2018

Jesteśmy wolontariuszami w schronisku Sonieczkowo w Żarnowie Pierwszym koło Augustowa. Działamy jako Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce oddział w Suwałkach.

Schronisko Sonieczkowo powstało w 2014 roku,  aby miasto i gmina Augustów mogły odebrać swoje psy ze schroniska w Radysach. Walka wolontariuszy o psy trwała kilka lat. Jest schronisko i są ogromne potrzeby między innymi potrzeby inwestycyjne.

Podlaskie to zagłębie bezdomności, a walka z nią to droga bez końca. Brakuje wszystkiego: dobrej woli, serca, świadomości i przede wszystkim pieniędzy.

Podlaskie to setki suk bezdomnych ze swoimi szczeniętami. Bardzo często rozmnożonych bezmyślnie, a potem porzuconych, w lesie, w polu, przy drodze. Te psy, jeśli będą w porę znalezione, unikną śmierci z głodu, ale to nie oznacza, że umkną śmierci w ogóle.

Psy trafiają do schronisk, w których często panuje parwowiroza, śmiertelna choroba, której w warunkach schroniskowych praktycznie nie ma szansy wyleczyć.

Schronisko nie jest dla nich dobrym miejscem, ze względu na skupisko różnych wirusowych chorób, śmiertelnych dla bezbronnych, nieodpornych szczeniąt.

Zimny, ciemny, mokry kojec wewnątrz zaadoptowane hali - a w nim w jednej budzie gromadka bezradnych, skrzywdzonych przez los psów... Bez gryzaków, za to z rozmazanymi odchodami dookoła. To jest schroniskowa rzeczywistość. Nie do ogarnięcia. Piszemy to w poczuciu ogromnego żalu do całego świata.

Naszym pragnieniem jest, aby te psy mieszkały w cieple. 

[Aktualizacja 18.05.2018]

Ze zbiórki pieniędzy chcemy stworzyć im lepsze  warunki w schronisku. Chcemy postawić  wygodne, jasne, suche kojce i ciepłe budy. Potrzebujemy jeszcze  10 takich kojców, aby wszystkie psy mieszkające w hali ją opuściły.  Koszt jednego zestawu kojców (5 boksów) to 15 000 zł. Kupiliśmy juz 3 zestawy i zbieramy dalej.  

Wołamy o pomoc!

[Aktualizacja 14.12.2017]

Kojce z wybiegami są już gotowe. Podłoże w schronisku jest przygotowane. Brakuje jeszcze trochę. Bardzo proszę o pomoc. 

Pomogli

Ładuję...

Wsparło 779 osób
10 841 zł (43,36%)
Brakuje jeszcze 14 159 zł
Wesprzyj

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość