Doberman konał na łańcuchu, właściciele nie widzieli problemu

Zbiórka zakończona
Wsparły 804 osoby
7 370 zł (245,66%)

Rozpoczęcie: 4 Grudnia 2018

Zakończenie: 21 Stycznia 2019

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Doberman konał na łańcuchu, a jego właściciele nie widzieli problemu. Żądają zwrotu zagłodzonego i zaniedbanego psa...

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt podjął interwencję w sprawie skrajnie zaniedbanego dobermana, który utrzymywany był na łańcuchu, w marnej imitacji budy, bez dostępu do jedzenia i wody.

Niespełna 2-letni pies prócz tego, że nie miał zapewnionej jakiejkolwiek ochrony przed bardzo niskimi temperaturami w zimie, to dodatkowo był skrajnie wychudzony. Widoczne były u niego wszystkie kości szkieletu – ledwo stał na łapach.

Nasi Inspektorzy podjęli decyzję o natychmiastowym odebraniu zwierzęcia z miejsca jego kaźni. Właściciele nie widzieli problemu w tragicznej kondycji psa. Twierdzili, że pies schudł w przeciągu kilku dni. Nie wyrazili chęci odbycia wizyty u lekarza weterynarii, a teraz żądają oddania umierającego zwierzęcia.

Pies niezwłocznie trafił do kliniki weterynaryjnej, gdzie wykonano mu komplet niezbędnych badań. Prócz skrajnego wychudzenia spowodowanego głodzeniem zdiagnozowano u niego silne zapalenie przewodu moczowego, w tym nerek, zapalenie górnych dróg oddechowych, grzybicę skóry. Niedowaga psa wynosiła ponad 15 kg! 

Stan psa wymagał wdrożenia natychmiastowego leczenia – przez okres najbliższych kilkunastu dni Ares pozostanie na leczeniu stacjonarnym w klinice.

Właścicielom czekoladowego dobermana może grozić do 3 lat pozbawienia wolności oraz nawiązka w wysokości do 100 tys. zł.

Z uwagi na krytyczny stan zdrowia zwierzęcia oraz bardzo wysokie koszty leczenia i diagnostyki, zwracamy się z prośbą o pomoc w pokryciu dotychczasowych i przyszłych kosztów opieki lekarsko-weterynaryjnej. Tylko pierwsza wizyta psa kosztowała inspektorat ponad 1000 zł, ze względu na konieczność wykonania szeregu specjalistycznych badań laboratoryjnych i obrazowych.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
12 aktualnych zbiórek
46 zakończonych zbiórek
Wsparły 804 osoby
7 370 zł (245,66%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość