Urzędniczka zagłodziła psa?

Wsparły 184 osoby
4 760,29 zł (79,33%)
Brakuje jeszcze 1 239,71 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 27 Czerwca 2020

Zakończenie: 1 Stycznia 2021

28 Czerwca 2020, 17:36
URZĘDNICZKA Z NIECHLOWA ZNĘCAŁA SIĘ NAD PSEM ❗️POTRZEBUJEMY WASZEJ POMOCY ❗️

Inspektorzy DIOZ odebrali od Specjalisty ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych Urzędu Gminy w Niechlowie psa, który walczy teraz o życie. Pies konał z głodu w kojcu ustawionym na południowej części posesji - żar lał się na niego z nieba. Piekielne temperatury, brak wody oraz brak pokarmu doprowadziły zwierzę do ruiny psychofizycznej. Podczas interwencji właściciele byli obecni w dopiero co wybudowanym domu, jednak nie mieli odwagi porozmawiać z wybawcami konającej istoty.

Pies niezwłocznie trafił do Przychodni Weterynaryjnej VETKA, gdzie na CITO zostały mu wykonanie wszystkie badania. Prócz anemii, odwodnienia, zapchlenia oraz przerośniętych pazurów, lekarze zdiagnozowali w jamie brzusznej ogromnego guza śledziony. Nowotwór zostanie dziś zoperowany, ponieważ bezpośrednio zagraża życiu psiaka. Rokowania są bardzo ostrożne, a nawet złe, jednak nie poddajemy się. Musimy spróbować i wykorzystać wszelkie dostępne procedury medyczne, bez względu na ich koszt i efekt. Psiak ma ogromną wolę życia!

W dniu dzisiejszym skontaktowała się z nami pseudowłaścicielka umierającego zwierzęcia. Twierdziła, że pies jest stary i nie miała obowiązku go leczyć. Oprawczyni poinformowała także, że pies w poniedziałek miał zostać uśpiony, a zwłoka w zabiciu zwierzęcia spowodowana była „brakiem wystarczająco dużego samochodu do transportu kundla”.

⚖️ O sprawie zostanie zawiadomiona prokuratura. Kobiecie za skrajne zaniedbanie psa może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

❤️ Prosimy o wsparcie diagnostyki i leczenia umierającego chłopaka. Psi senior potrzebuje kompleksowej opieki na najwyższym poziomie! Podczas operacji konieczne będzie przetoczenie krwi, a koszt jednej jednostki waha się w granicach 600-800 zł.

W dniu dzisiejszym inspektorzy DIOZ odebrali od - specjalisty ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych Urzędu Gminy konającego z głodu psa. Zwierzę jest obrazem nędzy i rozpaczy. Szczegóły tej bulwersującej sprawy przedstawimy już jutro❗️

Prosimy o wsparcie diagnostyki i leczenia umierającego psiaka. Chłopak potrzebuje kompleksowej opieki na najwyższym poziomie! 

Pomogli

Ładuję...

Organizator
16 aktualnych zbiórek
109 zakończonych zbiórek
Wsparły 184 osoby
4 760,29 zł (79,33%)
Brakuje jeszcze 1 239,71 zł
Wesprzyj