Bydgoskie Towarzystwo Hipoterapeutyczne Myślęcinek

Reprezentant Weronika Kiełtyka

E-mail weronika_kieltyka@o2.pl

Telefon 662325251

Lokalizacja Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie

Jako organizacja pożytku publicznego, działająca na zasadach non profit, zwracamy się o wsparcie naszej działalności.

BTHiP „Myślęcinek” rozpoczęło  swoją działalność na początku 1995 roku. Od tego roku prowadzimy  rehabilitację osób niepełnosprawnych, w której współterapeutą jest koń. Różnorodność oddziaływań konia podczas hipoterapii pozwala usprawniać pacjenta ruchowo, intelektualnie i korzystnie wpływać na jego kondycję psychiczną i fizyczną.

Podejmujemy również inne działania skierowane w stronę pacjentów naszego Towarzystwa. Organizujemy spływy kajakowe, biwaki, bale przebierańców, mecze piłki nożnej oraz szereg innych imprez poprawiających samodzielność i integrację osób niepełnosprawnych.

Nasze stowarzyszenie działalności dzierżawi miejsca pensjonatowe dla koni i powierzchnię użytkowaną do prowadzenia zajęć. W roku 2019 ze środków z 1% wybudowaliśmy niewielką halę, niezbędną do prowadzenia zajęć hipoterapeutycznych przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych. 

Towarzystwo utrzymuje się z opłat za zajęcia hipoterapeutyczne oraz środków z 1%. Środki z 1% przeznaczamy na dofinansowanie zajęć hipoterapeutycznych, aby odciążyć rodziny z niepełnosprawnymi dziećmi. Niestety co roku tych środków jest coraz mniej.

Bieżącym problemem jest opieka nad końmi Towarzystwa, których wiek wymusza dodatkowe nakłady na usługi weterynaryjne, suplementy diety, lekarstwa.

W naszym Towarzystwie pracują 4 konie.

Czy pomagając dzieciom niepełnosprawnym mogą także liczyć na Waszą pomoc? 

Pomogli

Ładuję...