Kot Jacek jego czas na działkach dobiegł końca. Pomóż nam odmienić jego życie!

Wsparło 13 osób
325 zł (10,83%)
Brakuje jeszcze 2 675 zł
Wesprzyj
Adopcje

Rozpoczęcie: 11 Maja 2022

Zakończenie: 1 Października 2022

Godzina: 00:01

Jacuś trafił do nas pod koniec kwietnia. Przywieźli go państwo, którzy dokarmiają koty na działkach. Bo Jacuś jest kotem z działek. Nigdy nie miał domu. Przyjechał w stanie ciężkim.

Diagnoza - mocznica, anemia, żółtaczka, hipotermia. Bardzo, bardzo źle. Jacuś nie jest starym kotem, ma około 6 lat. Niestety po konsultacji u nefrologa dowiedzieliśmy się, że ma niewydolność nerek stopień III/IV. To nie stało się nagle, musiał to być przewlekły proces.

Dlaczego?

Nie wiemy. Faktem jest, że nerki są uszkodzone. Z ostrej niewydolności udało się Jacusia wyprowadzić kroplówkami i lekami. Mocznik i kreatynina spadły. Mocznica nie była jednak jedynym poważnym problemem. Anemia Jacusia była na takim poziomie, że nefrolog i internista zgodnie orzekli, że bez transfuzji kiciuś nie przeżyje kilku dni…

Burza mózgów. Co tu robić? Z poziomem niewydolności nerek na poziomie, który ma Jacuś, rokowanie wynosi kilka miesięc - półtora roku życia. Albo dłużej… A że mamy w domach tymczasowych koty w podobnym stanie, które żyją już to „dłużej” i jest to dobre, pełne zadowolenia kocie życie, no i dlatego że Jacuś po kroplówkach odzyskał wolę życia i okazał się kiciusiem grzecznym i kochanym - no to podjęliśmy decyzję, że zawalczymy.

Transfuzja się odbyła. A także konsultacja u hematologa. I kolejna u internisty… i kolejne. Obecnie Jacuś czuje się dobrze, coraz lepiej. Mamy nadzieję, że zdąży się jeszcze pocieszyć życiem… że znajdzie dom tymczasowy.

Koszty ratowania Jacusia są już, niestety, kilkutysięczne. Sama krew dla niego to było 1400 złotych… Do tego kroplówki, leki, konsultacje u internisty, nefrologa, hematologa. Karma dla nerkowców. Szpital.

Jacuś naprawdę jest przekochany. Tych, którzy rozumieją, że nie mogliśmy nie dać mu tej szansy, prosimy serdecznie o wsparcie finansowe… i bardzo dziękujemy!

W załącznikach wyniki badań oraz faktura za krew (Bank Krwi).

Załączniki

Pomogli

Ładuję...

Organizator
4 aktualne zbiórki
146 zakończonych zbiórek
Wsparło 13 osób
325 zł (10,83%)
Brakuje jeszcze 2 675 zł
Wesprzyj
Adopcje