Dla kotka z roztrzaskaną i przemieszczoną miednicą

Zbiórka zakończona
Wsparły 444 osoby
4 002 zł (100,05%)

Rozpoczęcie: 20 Kwietnia 2018

Zakończenie: 20 Lipca 2018

Godzina: 23:59

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Leżał tam, na trawniku w wielkim mieście, nie wiadomo jak długo… Gdy dobra Duszyczka na niego spojrzała, od razu zaniepokoiła ją dziwna pozycja i zachowanie kota. Nie uciekał, nie wstawał. Tylko wpatrywał się w nią błagalnie.


Podejrzewając najgorsze, wezwała Animal Patrol, który przewiózł kotka do schroniska. Stamtąd pacjent trafił pod naszą opiekę.

Nie wiemy, czy kotka potrąciło auto, motor, rower, czy wypadł komuś z okna. I pewnie się tego nie dowiemy. Wiemy natomiast, że musiał leżeć przez dłuższy czas w tej trawie. Prześwietlenie RTG wykazało, że ma roztrzaskaną i przemieszczoną miednicę oraz wypadniętą główkę kości udowej. Wykazało też, że kości zaczęły się już zrastać. Oczywiście krzywo i nie tak jak należy…


Kotek od poniedziałku przebywał w szpitalnej klatce w lecznicy. Najważniejsze było, by choć troszkę go ustabilizować, odżywić i nawodnić. Zwierzątko do tej pory nie je samodzielnie, jest wyczerpane i słabe. Karmione jest strzykawką, dostaje wlewy dożylne i silne środki przeciwbólowe.

Pierwsze badania wykazały znaczną leukocytozę, która mogła być wynikiem wstrząsu pourazowego. Ponowna morfologia wykazała spadek leukocytozy, natomiast pojawiła się anemia niewielkiego stopnia i uszkodzenie wątroby.

20.04.2018 zawieźliśmy kocura na konsultację do chirurga-ortopedy — doktora Owczarka. Podczas wizyty zrobiono mu powtórne rtg, które potwierdziło relatywnie świeży uraz miednicy. Uszkodzenia w obrębie lewego stawu biodrowego są według lekarza o wiele starsze, niewykluczone, że jest to wada rozwojowa. W kończynie brak czucia na obwodzie. W badaniu per rectum, kanał miednicy jest drożny. W stawach biodrowo-krzyżowych jest obustronne zwichnięcie oraz pęknięcie w spojeniu miednicy.


Musimy wykonać dodatkowe badania, czyli tomograf komputerowy miednicy, który powie więcej o stanie miednicy i stawu biodrowego. Po wynikach tomografii doktor Owczarek podejmie decyzjeęo dalszym postępowaniu. Tomografia będzie w poniedziałek.

Rokowania są bardzo ostrożne. Operacja będzie skomplikowana i trudna. Zarówno dla kotka jak i dla chirurgów.

Prosimy o wsparcie i pomoc w zbieraniu pieniędzy na pokrycie kosztów leczenia Czarnuszka. Sami nie damy rady. Tylko razem z Wami możemy spróbować mu pomóc. On już przecież tyle wycierpiał!

[Aktualizacja 21.05.2018] 

Nero jest już parę tygodni po operacji. Czuje się całkiem całkiem. Miauczy donośnie na widok ludzi. Chce, żeby go miziać, głaskać, nie-wiadomo-co. Apetyt ma, humorek chyba też nie najgorszy… Wypuszczony z klatki, pod okiem pani doktor, ochoczo zwiedza zakamarki, obwąchuje torebki, a gdy napotka coś apetycznego… Ciąg dalszy znacie… 

Bardzo dziękujemy Wszystkim za dotychczasową pomoc i prosimy o jeszcze troszkę. Rachunek za leczenie Nera czeka w lecznicy, a my mamy ponad 50 kociastych pod opieką.

Organizator
4 aktualne zbiórki
66 zakończonych zbiórek
Wsparły 444 osoby
4 002 zł (100,05%)