Kicia z białaczką walczy o życie

Zbiórka zakończona
Wsparło 101 osób
1 240 zł (41,33%)

Rozpoczęcie: 18 Stycznia 2016

Zakończenie: 10 Marca 2016

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Pod opiekę wolontariuszy Fundacji Viva (Zwierzaki z Mińska) trafiła niedawno bezdomna kotka, której stan jej zdrowia, jeszcze przed wykonaniem badań wskazywał na jedną z najgorszych chorób zakaźnych - białaczkę.

Wykonane w przychodni testy potwierdziły czarny scenariusz - kotka faktycznie była chora. Jej stan bardzo szybko się pogorszył, z dnia na dzień kotka stała się apatyczna, słabła, nie chciała jeść, zrobiła się bardzo blada. (Bladość ocenia weterynarz na podstawie zabarwienia dziąseł).

Jedynym ratunkiem było przetoczenie krwi.

Niewielka w sumie ilość krwi, którą przetoczono kotce okazała się bardzo drogą metodą leczenia - ale jedyną. Weterynarze musieli ustalić grupę krwi kotki, aby nie doszło do wstrząsu. Koszt jednorazowej transfuzji krwi wynosi kilkaset złotych! Dla wzmocnienia efektu przetoczenia krwi kotce podano koci interferon - w sumie lekarze zużyli 3 fiolki leki, a każda z nich kosztuje ponad 300 zł. Czy było warto? Oczywiście! Kotka bardzo szybko odzyskała siły, zaróżowiła się, zaczęła jeść. Mruczała gdy podchodziło się do lecznicowej klatki i ocierała się o rękę.

Efekt utrzymał się 3 tygodnie. Następnie kotka znowu zaniemogła. Konieczna była kolejna transfuzja. I tym razem w kotkę wstąpiło nowe życie. Odzyskała siły. Jak z zegarkiem w ręku po kolejnych 3 tygodniach stan kotki zaczął się znowu pogarszać. Decyzja mogła być tylko jedna - przetaczamy po raz trzeci. Kotka bardzo chciała żyć... nawet w takim stanie... Kotce podano po raz kolejny koci interferon. Oprócz tego kotka dostawała preparaty krwiotwórcze, antybiotyki i inne suplementy. Koszty leczenia zwiększały również robione co kilka dni badania krwi.

Każde życie jest cenne i warte tego by o nie walczyć, szczególnie jeśli widać, że jest światełko w tunelu. Dlatego robimy wszystko, by uratować również to kocie, ale tak bardzo wdzięczne życie! Prosimy gorąco o pomoc! Sami nie damy rady :(

Pomogli

Ładuję...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
681 zakończonych zbiórek
Wsparło 101 osób
1 240 zł (41,33%)