Kotka Kaja pilnie potrzebuje sterylizacji!

Zbiórka zakończona
Wsparło 18 osób
300 zł (100%)

Rozpoczęcie: 21 Grudnia 2015

Zakończenie: 4 Stycznia 2016

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Kaja została znaleziona jako młoda, ok. 4 miesięczna koteczka. Szukała schronienia i ciepła pod maską samochodu. Mogło to zakończyć się tragicznie, wystarczyła chwila nieuwagi. Na szczęście w porę udało się wyciągnąć kotkę spod samochodu. Po wstępnych oględzinach weterynarza okazało się, że koteczka jest "jedynie" zapchlona i ubrudzona smarem samochodowym. Została wyczyszczona, odrobaczona i odpchlona.


Kaja trafiła do domu tymczasowego. Znajduje się pod opieką wolontariuszy fundacji Viva! z lokalnej grupy Zwierzaki z Mińska. Niestety, zdrowie od początku jej nie dopisywało. Po pierwszym szczepieniu długo chorowała, jak tylko kończyła przyjmować antybiotyk na koci katar to zaczynała chorować na zapalenie jelit. Była wspomagana zastrzykami na odporność, ale efekt był mizerny. Jej stan zdrowia był zapewne efektem wcześniejszego trybu życia kotki - mogła nie dojadać albo żywić się resztkami, które znalazła. W końcu udało się koteczkę drugi raz zaszczepić.

 

Jak na razie (odpukać) wszystko jest w porządku. Teraz Kaja jest gotowa do zabiegu i czas zaczyna nas gonić. Boimy się, że koteczka może rozchorować się na ropomacicze, które jest najczęściej wynikiem późnej sterylizacji kota. Zabieg chcemy wykonać jeszcze w tym roku. Gorąco prosimy o wsparcie!

 

Wolontariusze fundacji Viva! z grupy lokalnej Zwierzaki z Mińska

Pomogli

Ładuję...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
681 zakończonych zbiórek
Wsparło 18 osób
300 zł (100%)