Kotki Atomówki, które straciły moc - pomóż im ją odzyskać!

Wsparło 25 osób
721 zł (45,06%)
Brakuje jeszcze 879 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 2 Lutego 2023

Zakończenie: 31 Maja 2023

Godzina: 23:59

Bardzo prosimy o pomoc dla dwóch kocich dzieciaków!

Dwie z naszych kolorowych "Atomówek" - Bójka i Brawurka od początku swojego pobytu w Animali nie miały lekko. Początkowo męczył je pasożyt, którego nie szło zwalczyć tyle czasu, że małe schudły, odwodniły się i wylądowały na kroplówkach. Ważyły ledwo ponad 500 gram i mieściły się na dłoni. Dwa małe szkieleciki.

Tak było, gdy siostry z resztą rodziny do nas trafiły:

Trafiły w ręce dobrych weterynarzy, którzy nawodnili porządnie dziewczyny i dobrali im odpowiednie antybiotyki. Po żmudnej walce małe zaczęły przybierać na masie, miały naprawdę wilczy apetyt i cały czas tylko by jadły. Poza lekami dostawały wsparcie w postaci karmy w płynie, którą uwielbiały, dostawały probiotyki osłonowo na jelita i wodę ze strzykawki, żeby się znów nie odwodniły.

Można powiedzieć, że miały całodobową obsługę przez jakiś czas. Niestety jelita kociaków przetrzebione mocno obecnością pasożyta, nawet po wyleczeniu nie pracowały prawidłowo, i maluchy miały wiecznie biegunkę. Badania kup wychodziły dobrze, a małe stanęły w miejscu z wagą i miały biegunki...

Zaczęło się szukanie innej przyczyny, niczym śledztwo policyjne. USG brzuszków nic nie wykazało - tu było ok. Badania krwi wykryły stan zapalny związany zapewne z długimi biegunkami - małe znów dostały antybiotyk. Po zakończeniu kuracji i przebywaniu na probiotykach niestety sytuacja szybko wróciła do stanu sprzed antybiotykoterapii.

Małe dalej nie tyły, miały biegunki i wzdęte brzuszki. Z pomocą przyszły poszerzone badania krwi - wyszedł niedobór wit. B12, która odpowiada za przyswajanie wartości odżywczych z pożywienia oraz nadmiar kwasu foliowego, który świadczył o namnażaniu się nadmiernie bakterii w układzie pokarmowym kociaków. 

Małe dostały następujące zalecenia:
- zastrzyki co tydzień z wit. B12; 
- antybiotyk na dłuższą antybiotykoterapię, celowaną w leczenie SIBO - czyli tzw. biegunki odpornej na antybiotyki, którą powodują właśnie bakterie znajdujące się w jelicie cienkim.

Sierpień 2022 roku - kotka Bójka.

Sierpień 2022 roku - kotka Brawurka.

Obecnie zbliżamy się do końca tej kuracji i widać światełko w tunelu. Obowiązkowo Atomówki dostają też probiotyk, który jeszcze długo z nimi zostanie, by wzmocnić ich jelita. Dostają też dobrą karmę dla kociąt, i mokrą i suchą, by rosnąć zdrowo i nie drażnić nadwątlonych jelit.  Pomimo ciągłych dolegliwości są bardzo żywotne, ciekawe świata, szybko się nudzą i chcą poznawać świat. Czasem potrafią się tego domagać w sposób niecierpiący zwłoki, piszcząc, warcząc i wściekając się na cały świat! Mają dziewczyny powera! 

Tak jest teraz - luty 2023. Bójka i Brawurka. 

Trochę nas kosztowały te wszystkie kroplówki, leki, probiotyki, zastrzyki i wizyty u weterynarzy... Całe leczenie rozpoczęło się w lipcu 2022 roku. 

Jeśli chcecie wesprzeć leczenie tych szkrabów - zachęcamy do wrzucenia złotówki do naszej wirtualnej skarbonki dla Atomówek. Chcemy, by w końcu w pełnym zdrowiu mogły cieszyć się swoim kocim życiem! Bardzo dziękujemy za każdą złotówkę dla naszych Atomówek! 

Załączniki

Pomogli

Ładuję...

Organizator
12 aktualnych zbiórek
173 zakończone zbiórki
Wsparło 25 osób
721 zł (45,06%)
Brakuje jeszcze 879 zł
Adopcje