Ratuj nasz oddział w Kozienicach!

Zbiórka zakończona
Wsparło 513 osób
16 145 zł (64,58%)

Rozpoczęcie: 3 Kwietnia 2020

Zakończenie: 5 Maja 2020

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
28 Kwietnia 2020, 12:25
Trzy bezdomne, dzikie suczki odłowione na polu. Zostało jeszcze sześć suczek, w tym jedna w wysokiej ciąży :(

 

Pan Artur, znany na całą Polskę specjalista od tropienia i odławiania bezdomnych psów odłowił wczoraj na nasze zlecenie 3 bezdomne, dzikie sunie, które bytowały na polu i które my próbowalyśmy bezskutecznie odławiać. To naprawde duży sukces ale na polu zostało jescze 6 suczek, w tym jedna jest już wysokiej ciązy.  Nadal potrzebujemy Waszego wsparcia. Koszt odłowienia to 420 zł za jednego psiaka plus koszty dojazdu (1,50 zł za km a Pan Artur ma ok. 130 km w tą i z powrotem. To dla nas kolejne koszty a ponieważ  mamy sporo podopiecznych w hotelach i długi musimy prosić o wsparcie. Dzięki tej zbiórce mozemy odmienić los pozostałych na polu suniek, które rodzą co cieczkę a ich maleństwa nie mają szans na przeżycuie w takich warunkach.

Na zdjęciach 3 uratowane, jedna z nich ma cieczkę, a najmłopdsza chore oczko. Wszystkie trzy są narazie wylęknione.

Pokaż wszystkie aktualizacje

24 Kwietnia 2020, 11:12
Przy pomocy specjalisty, musimy odłowić stadko zdziczałych suczek. Potrzebujemy na to funduszy.

Jesteśmy w kontakcie z Panem Arturem, który jest specjalistą od odławiania bezdomnych psów. Zgodził się nam pomóc. To jest chyba nasza jedyna szansa. Stadko jest spore, suczki bardzo nieufne, nie chcą wejść do klatki łapki. Udaje nam się od czasu do czasu odłowić szczeniaki które rodzą się w polowych warunkach. Potrzebujemy Waszego wsparcia. Koszt odłowienia to 420 zł za jednego psiaka plus koszty dojazdu.  Poszukujemy też doświadczonych domów tymczasowych dla tych biedactw.

21 Kwietnia 2020, 10:26
Mamy długi w hotelach , w których przebywają nasi podopieczni, również w hotelu, gdzie przebywa Fabian – pies po przejściach. Liczymy na Waszą pomoc.

Fabiana zabrałyśmy z gminnej przechowalni w ostatniej chwili tuż przed nowym rokiem i tym samym tuz przed grożącą mu wywózką do schroniska o złej sławie. Był bez szans na adopcję ponieważ uznawany był za bardzo lękowego psa, który ze strachu może zareagować agresją. Dla Fabianka jego boks i buda były jedynym azylem, bał się człowieka. Fabianek w przeszłości był prawdopodobnie bity, w brutalny sposób tresowany, stąd jego lęki i strach przed człowiekiem. W schronisku o złej sławie gdzie by trafił na pewno nie miałby już żadnych szans na normalne życie.Trafił pod naszą opiekę, przebywa w hotelu ze szkoleniem Biały Kruk w Szydłowcu, gdzie jego opiekun, Pan Piotr, który ma ogromne doświadczenie i intuicję dokonał wydawałoby się dla nas niemożliwego – Fabian zaczął normalnie funkcjonować, chętnie wychodzi na wybieg i spacery, ma ustalony rytm dnia, jest otwarty na człowieka. Adopcja psa po przejściach to bardzo trudna sprawa, informacja o jego przeszłości nie zachęca o adopcji L.  Zdajemy sobie sprawę , że Fabianek może nie znaleźć domu stałego, jednak świadomość, że w hoteliku otrzymuje od opiekuna tyle dobrego, że wreszcie zaczął cieszyć się życiem sprawia ,ż e  to wszystko ma sens.

  Koszt utrzymania Fabianka w hotelu ze szkoleniem to 600 zł miesięcznie. Mamy dług za dwa miesiące -1220 zł.

17 Kwietnia 2020, 14:09
Oskar, Ralf i Olando wciąż mają nadzieję na dom.

Oskar, Ralf i Olando – psy, które uratowałyśmy od schroniska o złej sławie, przebywają w hotelu dla psów pod Radomiem i czekają na domy, na ukochanych opiekunów. Szukamy odpowiedzialnych, troskliwych opiekunów, takich na całe życie. Oskar – wiek ok. 9 lat, średniej wielkości (ok. 20 kg), niewidomy L, bardzo łagodny ale źle radzi sobie z kalectwem, na spacerach nieporadny, boi się innych psów, nieznanych odgłosów. W nowym miejscu jest bezradny;  Ralf  - wiek ok. 10 lat, średniej wielkości (ok. 22 kg) bardzo łagodny, przyjazny , grzeczny, uległy. Olando – duży ok. 7 letni pies, mega łagodny, kochany, pozytywny, przyjacielski. Cała trójka przebywa w jednym hotelu. Mamy tam już długi ale włąsciciel hoteliku rozłożył nam ten dług na raty. Powoli spłacamy. Miesięcznie 1250 zł.

13 Kwietnia 2020, 11:54
Naszemu najstarszemu podopiecznemu Kariskowi chcemy zapewnić godną emeryturę w domowych warunkach, w hotelu w Łodzi.

 

 

Dziadeczek Karis – 15-letni pies w typie amstafa, po przejściach. Trafił pod naszą opiekę ponieważ groziła mu wywózka do schroniska o złej sławi. Był w kiepskiej kondycji fizycznej i psychicznej. Pobyt w domowym hotelu w Łodzi bardzo go odmienił. Ma tam bardzo dobre warunki, opiekę i miłość jak w domu. Kiedyś nieufny wobec innych psów, dzisiaj się z nimi bawi, cieszy się życiem. Dzięki czujności opiekunki we wczesnym stadium zostały usunięte guzy nowotworowe, które Karisek miał na brzuszku. Nie ma przerzutów, Karis czuje się dobrze, jest w świetnej kondycji, wymaga jednak stałych kontroli weterynaryjnych w związku z usunięciem tych narośli. Ponadto w związku z wiekiem potrzebuje suplementacji. Dostaje systematycznie Geriativet. Koszt pobytu w hotelu miesięcznie to 420 zł plus suplementy i badania weterynaryjne.

10 Kwietnia 2020, 17:21
Rudolf, najbardziej obecnie potrzebujący nasz podopieczny.

Cały czas potrzebujemy Waszego wsparcia! Mamy długi. Nieopłacone faktury zaległe i bieżące. Ponadto wydatki, które musimy opłacać na bieżąco takie jak za badania lub za leki. Zakupiłyśmy kolejną miesięczną dawkę leków dla Rudolfika, który ma nie tylko zwyrodnienie stawów ale również chore serce i nadczynność tarczycy. Zakup leków cardalis, cardisure i forthyron to koszt 462 zł.

Dziewczyny powiększyły ekipę Fundacji Równi Wobec Życia! Poniżej króciutko o ich wielkiej pomocy dla braci mniejszych!

Jesteśmy dwiema wolontariuszkami, Ola i Jola, od lat zaangażowanymi w pomoc bezdomnym psom. Pomagając wiele lat w kozienickiej przechowalni, wzięłyśmy pod opiekę dziesiątki zagrożonych psów. Nie mogłyśmy pozwolić, by trafiły do schronisk o złej sławie... Poświęcając swój czas i energię szukałyśmy im domów tymczasowych, stałych a najmniej adopcyjne psy - starsze, schorowane czy wylęknione zabrałyśmy do hotelików. Pod naszą opiekę trafiały również psy z ulicy lub z pól porzucone przez bezdusznych opiekunów Wiele z nich znalazło już swoich ludzi, ale wciąż na utrzymaniu pozostaje 10 z nich:

Spajk – ok. 7-letni pies średniej wielkości (ok. 25 kg), mega pozytywny, przyjazny, kochany przez ludzi i inne psy. Nie rozumiemy, dlaczego wciąż bez domu - to taki psi ideał. Koszt pobytu w hotelu to 450 zł miesięcznie.


Ralf - wiek ok. 10 lat, średniej wielkości (ok. 22 kg) bardzo łagodny, przyjazny, grzeczny. Koszt utrzymania w hoteliku to 350 zł miesięcznie.


Olando – duży, ok. 7-letni pies, mega łagodny, kochany, pozytywny, przyjacielski. – koszt utrzymania w hotelu – 350 zł miesięcznie.


Ewitka – ok. 7-letnia sunia, bardzo łagodna i uległa, nieduża, waga ok. 13 kg. Koszt utrzymania w hoteliku to 300 zł miesięcznie.


Karis – 15-letni piesek w typie amstafa, po przejściach. Niedawno miał problemy zdrowotne, usuwaną miał narośl nowotworową na brzuszku. Czuje się dobrze, jest w świetnej kondycji, ale wymaga stałych kontroli weterynaryjnych w związku z usunięciem narośli, ponadto w związku z wiekiem suplementacji Geriativet. Koszt pobytu w hotelu miesięcznie to 420 zł plus suplementy i badania weterynaryjne.


Tola - ok. 6-letnia suczka średniej wielkości, przyjacielska, pozytywna. Tola ma niewydolne nerki Musi mieć robione systematycznie badania i mieć podawany lek RenalVet. Jest sukcesywnie badana pod tym kątem. Podawane ma odpowiednie leki. Koszt utrzymania w hotelu 300 zł plus koszty badań i leków.Rudolf - 10-letni, duży pies, bardzo łagodny i przyjacielski. Rudolfik w ostatnim czasie bardzo podupadł na zdrowi i potrzebuje kosztownego leczenia. Bardzo dokładna diagnostyka wykazała niedoczynność tarczycy, chore serce - niedomykalność zastawki I powiększenie lewego przedsionka oraz przeciążenie lewej komory. Zostały wdrożone leki forthyron, cardalis, cardisure. RTG łapek I kręgosłupa wykazało ogromne zwyrodnienie w przednich łapach, szczególnie stawów barkowych, mniejsze w stawach łokciowych. Jest to bardzo bolesne. Badania, podanie depo-metadrone i terapia kwasem hialuronowym, leki na tarczycę i serce kosztowały narazie 1900 zł. Terapia związana z leczeniem stawów to ok. 3 tys zł. Koszt utrzymania w hotelu 370 zl plus karma. 


Fabian wiek ok. 9 lat, duży pies po przejściach, był bardzo wycofany jednak dzięki pobytowi w hotelu ze szkoleniem radzi sobie bardzo dobrze – koszt utrzymania w hotelu ze szkoleniem 600 zł miesięcznie.Oskar – wiek ok. 9 lat, średniej wielkości (ok. 20 kg), niewidomy, bardzo łagodny, ale źle radzi sobie z kalectwem. Na spacerach nieporadny, boi się innych psów, nieznanych odgłosów. W nowym miejscu jest bezradny. Koszt utrzymania w hotelu 350 zł miesięcznie.


Alfik – malutki, ok. 5-letni piesek w typie jamnika szorstkowłosego, właśnie wrócił z adopcji po 4 latach z powodu sytuacji życiowej opiekunów. Szukamy pilnie domu dla Alfika. Przebywa w hotelu. Faktury są wystawione na fundację, pod której skrzydłami działały:


Jest nam coraz ciężej je utrzymać! Brak środków na subkoncie fundacyjnym wygenerowało duże zadłużenie. Miesięcznie potrzebujemy na opłacenie faktur za same hotele blisko 4 tys. - tyle potrzebujemy na opłacenie faktur za marzec. Zalegamy jednak wciąż za luty w wysokości 3100 zł. Mamy też 2 faktury zaległe z zeszłego roku na kwotę 2 tys. Złotych. Do tego dochodzą faktury za leczenie I badania, profilaktykę (obroże przeciwkleszczowe, odrobaczenie). Błagamy, pomóżcie nam w utrzymaniu.

Obecnie dużym obciążeniem psychicznym i finansowe jest stadko bezdomnych I zdziczałych psów bytujących w polu. Część udało się odłowić, jednak największym problemem są bardzo dzikie suczki rodzące co cieczkę. Jest ich 8 i liczba wzrasta. Klatka łapka już nie daje rady. Na zatrudnienie specjalisty z palmerem nas nie stać (to gigantyczne pieniądze przy takiej ilości psów, łącznie z samcami 14). Staramy się je dokarmiać i próbować odławiać własnymi siłami.

Wsparcie również w tym kierunku jest dla nas bardzo istotne. Prosimy o ratunek! Zapraszamy do nasz fanpage na Facebooku KLIK.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
8 aktualnych zbiórek
63 zakończone zbiórki
Wsparło 513 osób
16 145 zł (64,58%)