Na ratunek Królowi Biebrzy i jego bezdomniakom!

Zbiórka zakończona
Wsparły 183 osoby
8 140 zł (101,75%)

Rozpoczęcie: 10 Marca 2019

Zakończenie: 4 Czerwca 2019

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
03 Kwietnia 2019, 10:41
[Aktualizacja 03.04.2019]

Król Biebrzy - Pan Krzysztof to wyjątkowa osobowość.
Artysta, wrażliwa dusza, wielbiciel przyrody i sztuki, a przede wszystkim dobry człowiek!

Takie osoby jak Pan Krzysztof zasługują na wsparcie i promocje przez lokalne ośrodki, urzędy i fundacje. Niestety jak to często w życiu jest... prawda jest inna i przykra.

Pan Krzysztof jako miłośnik sztuki, historii i literatury ma wspaniałe zbiory dzieł. Jest też założycielem Muzeum Biebrzańskiego w Trzciannem, które musi sam opłacać i utrzymywać.

Pokażemy Wam kilka psiaków pana Krzysztofa, którym pomogliśmy dzięki Wam! Ogradzamy też wybieg, żeby jego psiaki mogły bezpiecznie grasować po podrówku.

W Budach na Bagnach Biebrzy, nieopodal Carskiej Drogi, żyje niesamowity człowiek.

Postać nietuzinkowa: erudyta, przyrodnik, samotnik zwany Królem Biebrzy. Skomplikowane losy przygnały go 25 lat temu ze stolicy w te dzikie ostępy. Założone przez Krzysztofa Kawenczyńskiego Muzeum Biebrzańskie i Skansen Biebrzański już w tej chwili znaczy historię tej ziemi.

Carska Droga jest piękna, więc przyciągająca rzesze turystów. Jest też niestety drogą gehenny zwierząt. Tu pod osłoną lasu i nocy porzucane są niechciane zwierzęta, głównie psy. Po tułaczce same docierają do Bud, często przynoszą je turyści lub znajomi Krzysztofa, znajdując je błąkające się po lesie.

Ludzie wiedzą, że nigdy nie odmówi pomocy, że u niego znajdzie się dla nich miejsce. Jak to w życiu bywa, często sami zostajemy później ze swoją dobrocią i problemami. Przez przytułek w Budach przewinęło się dziesiątki psów, w tej chwili jest ich ponad dwadzieścia!

Jakie są koszty utrzymania takiego stada - można sobie wyobrazić!

Pan Krzysztof jest coraz starszy, już siły i zdrowie nie takie, jak sprowadził się w te strony. Mówiąc po ludzku - nie radzi już sobie z przerastającą go ilością bezdomniaków!

Postanowiliśmy w miarę swoich możliwości i licząc na Państwa wsparcie - pomóc w opanowaniu tej sytuacji. Wszystkie psy musimy zaszczepić, odkleszczyć, odrobaczyć, wysterylizować część z nich. Młodsze psy będziemy adoptować, pozostałym chcemy zapewnić lepsze warunki opieki. Starszym psom, zżytym bardzo ze swoim panem, nie chcemy już zmieniać domu. Musimy im zrobić lepsze kojce i większe miejsca do wybiegu.

Jak to piszemy, nasza pomoc już trwa od 3 tygodni. 

5 psów znalazło domy, dwa są u nas w Kotulcu, większość została zaszczepiona, odrobaczona i zabezpieczona od kleszczy. Dwie sunie i dwa psy wysterylizowane.

Czeka nas ogrom pracy i wydatków.

Kochani, pomóżcie w tym dużym wyzwaniu finansowym i logistycznymLiczymy nas Was. Warto pomóc zwierzakom i ich Panu. Działamy! I dziękujemy.

Wsparły 183 osoby
8 140 zł (101,75%)