Ona MUUsi żyć! Bez naszej pomocy nie ma szans

Zbiórka zakończona
Wsparło 108 osób
4 087,60 zł (27,25%)
Adopcje

Rozpoczęcie: 21 Sierpnia 2022

Zakończenie: 10 Września 2022

Godzina: 23:59

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Kiedy dostaliśmy informację o niewyrośniętej jałówce czekającej na ratunek, nie zdawaliśmy sobie sprawy z jakim cierpieniem przyjdzie nam się mierzyć.

Krówka pomimo 1,5 roku nadal jest wzrostu małego cielaka, zbyt duża głowa w stosunku do reszty ciała wskazuje na anomalie genetyczną. Jednak jej stan jest także wynikiem zaniedbania! Zwierzę przyjechało do nas skrajnie wychudzone, oblepione odchodami,  z odparzeniami od zbyt mocno zaciśniętego kantara i łańcucha. Na karku dźwiga ogromnego guza. Jeszcze nie wiemy, czy to wynik mutacji genetycznej, czy nowotworu...

Rogi są uszkodzone od łańcucha który był do nich przywiązany, bardzo mocny wysięk z nosa i oczu, wszoły... o przerośniętych racicach wspominając. Patrząc na nią wybuchamy płaczem, czemu tak dług cierpiała?! Mutacja genetyczna to jedno, ale zaniedbanie i zaniechanie diagnostyki oraz leczenia to inna sprawa!

Krówka jeszcze nie ma imienia, dopiero dojechała do azylu, pół dnia spędziliśmy na myciu, usuwaniu odchodów i ropy. Krówka pomimo całego cierpienia jest bardzo ufna i spokojna. Daje sobie pomóc, cierpliwie zniosła zabiegi pielęgnacyjne i wciąż podąża za człowiekiem...

Błagamy Was o pomoc! Nasza sytuacja jest niezwykle trudna, ale nie potrafiliśmy odmówić, a na miejscu stan jałówki  mocno nas zaskoczył, nie spodziewaliśmy się aż takiej skali cierpienia.

Mamy do opłacenia transport, przed nami pełna diganostyka: badania krwi, RTG, USG. Musimy sprawdzić, czy ogromny guz to deformacja genetyczna czy nowotwór. Najprawdopodobniej nie unikniemy hospitalizacji.

Przyjaciele, bez Waszej pomocy nie jesteśmy w stanie podołać diagnostyce i leczeniu. Jesteście jedyną szansą dla tej skrzywdzonej przez człowieka istoty... Prosimy pomóżcie nam ją ocalić.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
2 aktualne zbiórki
29 zakończonych zbiórek
Wsparło 108 osób
4 087,60 zł (27,25%)
Adopcje