❗️❗️ CZYTAJ KSIĄŻKI DLA ZWIERZĄT Z PŁONĄCEJ A...

❗️❗️ CZYTAJ KSIĄŻKI DLA ZWIERZĄT Z PŁONĄCEJ AUSTRALII. ZBIÓRKA CHARYTATYWNA ❗️❗️

Łędina / Książki Zaginają Czasoprzestrzeń

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w zbiórce dla poszkodowanych zwięrząt z ogarniętej pożarami Australii.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

❗️ Od kilku tygodni napływają do nas wstrząsające wiadomości i obrazy z płonącej Australii. To niewyobrażalna tragedia na niespotykaną dotąd skalę. 25 osób zginęło, tysiące ludzi straciło domy. Szacuje się, że do tej pory śmierć poniosło już pół miliarda zwierząt, w tym gatunki chronione. Ponury licznik wciąż bije... 

Łędina / Książki Zaginają Czasoprzestrzeń

W Australii co roku wybuchają pożary. Jednak tym razem zaczęły się wcześniej - już na przełomie sierpnia i września i potrwają przynajmniej jeszcze dwa miesiące. Do tego od lat trwają tam susze. Naukowcy już wiele lat temu ostrzegali, że zmiany klimatu spowodują jeszcze większe i trudniejsze do opanowania pożary. W ostatnim czasie w niektórych rejonach Australii temperatura sięgnęła nawet 50 stopni Celsjusza. 

W tej chwili płonie obszar wielkości Belgii. Zwierzęta umierają w płomieniach, duszone gęstym dymem, w wyniku odwodnienia, odniesionych ran i poparzeń. Część z nich zginie w wyniku stresu i chorób. Te, które być może przetrwają pożary, będą musiały przeżyć na terenie, gdzie praktycznie nie ma wody i pożywienia. Co gorsza, badacze alarmują, że to nie koniec! Przed Australią kolejne fale upałów, które doprowadzą do śmierci setek zwierząt. Najbardziej zagrożone są te, które nie potrafią się szybko przemieszczać i nie są w stanie uciec przed rozprzestrzeniającym się ogniem, jak koale. Niektóre gatunki wymrą bezpowrotnie.

To niewyobrażalna tragedia, której rozmiary z każdą sekundą są coraz większe. Australia potrzebuje naszej pomocy! Wsparcie dla mieszkańców - i zwierząt i ludzi - płynie z całego świata. Pokażmy, że i my nie jesteśmy obojętni na ten wielki dramat i chcemy włączyć się w akcję pomocową!


Dostaliśmy od Was mnóstwo wiadomości, w jaki sposób można to zrobić. Właśnie dlatego powstała ta zbiórka - pokażmy naszą solidarność z ofiarami klęski żywiołowej, pomóżmy tym, którzy są na miejscu, często narażając zdrowie i życie, by nieść ratunek. Im więcej wsparcia wyślemy do Australii, tym więcej istot uda się ocalić. Zgromadzone środki  przekażemy organizacji Wildlife Rescue . Doceniamy ich heroiczną walkę o zwierzęta!


Kochani, musimy się zmoblilizować - dla nich, dla nas samych i dla przyszłych pokoleń. Błagamy wszystkich o wsparcie!

Zródło: www.ratujemyzwierzaki.pl/australia

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Pozdrawiam.

Łędina / Książki Zaginają Czasoprzestrzeń

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
0%
0 zł Wsparło 0 osób CEL: 500 ZŁ