Fundacja Kudłaty Kumpel

Fundacja Kudłaty Kumpel
Adopcje
Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Sylwia Czerwoniec

E-mail rozliczeniafkk@gmail.com

Telefon 517766891

Lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Kim jesteśmy?

Jesteśmy osobami, które mają bzika na punkcie zwierząt, postanowiłyśmy zaangażować się w pomoc i ratowanie zwierzaków, głównie psów. 

Przyjaźnimy się od 2016 roku- poznałyśmy się w Schronisku na Paluchu w Warszawie.

Kudłaty Kumpel powstał 11 stycznia 2020 r., zaczęłyśmy wtedy pomagać realnie. Pierwszego „naszego” psiaka wyciągnęłyśmy ze Schroniska w Radysach.

W pierwszych miesiącach naszej „działalności” nie myślałyśmy o tym żeby zakładać Fundację, jednak nadmiar wiadomości z prośbami o pomoc psom, który w pewnym momencie zaczął do nas napływać uświadomił nam, że trzeba sformalizować tą inicjatywę i tak 7 lipca 2021 r. Kudłaty Kumpel oficjalnie stał się Fundacją.

Pod naszą opiekę trafiają psiaki z różnych miejsc- schronisk, przechowali w których nie miałyby szansę na adopcję, ze wsi, po śmierci właścicieli, znalezione. Zwierzaki, które do nas trafiają są najczęściej w opłakanym stanie, wychudzone, śmierdzące, z pchłami i kleszczami, kołtunami, bojące się, z lękami, nie potrafią chodzić na smyczy, mają duże problemy behawioralne. Staramy się, aby przeszły dużą przemianę, zarówno fizyczną jak i psychiczną. Myjemy, dbamy, odkarmiamy i przede wszystkim dajemy im ciepło, spokój i miłość, której prawdopodobnie nigdy nie zaznały. 

Od początku naszych działań udało się uratować ponad 60 psów oraz 6 kotów. Niektóre z psów trafiały do nas w bardzo złym stanie zdrowotnym jak również psychicznym, jednak nie poddawałyśmy się, leczyłyśmy i duszę i ciało i w odpowiednim momencie wydawałyśmy psiaki do nowych domów.

Dzięki naszym działaniom, do tej pory udało się wydać do adopcji ponad 50 psów, do dobrych kochających domów, z którymi jesteśmy w stałym kontakcie i dalej je wspieramy.

Oprócz realnej pomocy psom, staramy się również edukować ludzi na portalach społecznościowych, a naszym domom tymczasowym zapewniamy szkolenia, aby mogli się przygotować i dowiedzieć jak radzić sobie z problemami, które mogą się pojawić podczas pobytu psiaka u nich w domu.

Naszą misją jest niesienie pomocy tym które same nie potrafią o siebie zadbać.

Niestety jako Fundacja ściśle związana z pomocą potrzebującym zwierzętom, nie jesteśmy dofinansowywane ze środków publicznych, utrzymujemy się wyłącznie z bazarków charytatywnych oraz darowizn od dobrych ludzi.

Nasza strona na Facebook:

https://www.facebook.com/kudlatykumpel/

JAK WYGLĄDA POBYT PSIAKÓW POD NASZĄ OPIEKĄ:

 - umieszczenie psiaka w DT lub płatnym Hoteliku, - diagnostyka,

- leczenie,

- zapoznanie i socjalizacja,

- w miarę możliwości kastracja,

- jeśli jest potrzeba to konsultacje behawioralne,

- po pełnym wyleczeniu i poznaniu psiaka zaczynamy szukać domku. 

„Pies jest jedyną istotą na ziemi, która kocha Cię bardziej, niż siebie samego.”- Josh Billing

Twoje wsparcie ma dla nas ogromne znaczenie, dziękujemy Ci z całego serca w imieniu naszych uratowanych zwierzaków. 

Dzięki Tobie będziemy mogły dalej ratować i pomagać tam, gdzie pomoc jest potrzebna. 

Pamiętaj- dobro wraca

Dziękujemy!

Sylwia i Paulina

Fundacja Kudłaty Kumpel

Pomogli

Ładuję...

Adopcje