Pies z kulą u nogi

Zbiórka zakończona
Wsparło 330 osób
1 445 zł (32,11%)

Rozpoczęcie: 5 Kwietnia 2018

Zakończenie: 5 Lipca 2018

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Do schroniska trafiają różne przypadki. Cieszymy się, gdy są to wesołe adopcyjne pieski, którym szybko znajdujemy nowe domki, ale niestety częściej mamy do czynienia z drastycznymi przypadkami.

Obecnie pod naszą opieką przebywa sunia z kulą u nogi - guzowata zmiana niemal ocierająca się o ziemię! Sunia ledwo mogła chodzić.

Badanie RTG wykazało, że w płucach nie ma zmian rozrostowych, na USG obraz wskazywał na znaczną obecność płynu z litą zmianą. Baliśmy się że to nowotwór, ale zdecydowaliśmy o operacji.

Pobraliśmy krew - wyniki pozwalały na znieczulenie i zabieg. Ze względu na zaawansowany wiek i nadwagę sunia znieczulana była wziewnie.

Operacja okazała się bardzo trudna i rozległa, trwała ponad 3 godziny. Okazało się, że jest to stara przepuklina, w której znajdował się ponad litr płynu, duże masy martwiczej tkanki oraz rogi macicy. Strach pomyśleć co by się stało, gdyby sunia zaszła w ciążę w takim stanie. 

Piesek jest już po operacji, teraz będzie przechodził długą rekonwalescencję :( Był zaniedbany, miał przerośnięte pazury, zagrzybione uszy.

Okazało się też, że ma dirofilariozę! Lekarze w trackie operacji wyciągali z rany kilkucentymetrowe, białe robaki, które żyją w suni! (to była rana chirurgiczna powstała w trakcie zabiegu, robaki znajdowały się w tkankach psa).

Obecnie potrzebujemy wsparcia na pokrycie kosztów hospitalizacji - ze względu na rozległość ran może dojść do martwicy, o ranę trzeba mocno dbać, możliwe że będą koniecznie dreny, antybiotyki, kroplówki. Do tego musimy przprowadzić leczenie drirofilariozy - kilkukrotne podanie Advocata, zapalenia uszu - wymazy, krople do uszu 67 zł/szt, sunia ma też guzy sutka! Za 3 miesiące czeka ją kolejna operacja, kolejne badania, kolejna rekonwalescencja... 

Leczenie potrwa ponad 4 miesiące. Pomożecie? Ona tak ładnie prosi, chce żyć bez bólu - usunęliśmy jeden wielki guz, nie pozwlómy, żeby guzy sutków osiągnęły analogiczne rozmiary!

Pomogli

Ładuję...

Wsparło 330 osób
1 445 zł (32,11%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość