Stowarzyszenie Wolontariuszy Kundellos

Stowarzyszenie Wolontariuszy Kundellos
Adopcje
Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Małgorzata Dzwonkowska

E-mail malgorzata@kundellos.pl

Telefon 608315461

Lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Na skraju Lasów Legionowskich w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie koło Legionowa od wielu lat mieszkają setki niechcianych istot, które mogą liczyć jedynie na ludzką pomoc. Od lat też działają tam wolontariusze. Rok 2010 był przełomowy – właśnie wtedy miejsce to zaczęło przyciągać coraz więcej ludzi – których łączy wspólny cel: pomoc dla bezdomnych i skrzywdzonych zwierząt oraz kreowanie pozytywnych relacji między nimi i ludźmi. 


Od tego czasu wolontariat skupiony wokół sierot ze Strużańskiej 15 zatacza coraz szersze kręgi i coraz prężniej działa. Zaangażowanie, entuzjazm i efekty wspólnej pracy grupy zapaleńców stanowiły inspirację dla autorów idei stowarzyszenia wolontariuszy.

Troska o losy bezdomnych zwierząt to nie lada wyzwanie. Ale entuzjaści podejmują działalność na wielu płaszczyznach a ich praca przynosi wymierne efekty w życiu codziennym sierot oraz odmienia ich przyszłość.
Gdzie działamy? W realu i w wirtualnej przestrzeni. W schronisku – wśród zwierząt ale i poza schroniskiem – wśród ludzi. Udziałem wolontariuszy i na co dzień, i od święta nieustannie były i są:
– czas spędzony z mieszkańcami schroniska poświęcony pielęgnacji, profilaktyce, leczeniu, socjalizacji,
– poprawa warunków bytowych zwierząt w schronisku: zabezpieczanie boksów i bud przed zagrożeniami atmosferycznymi: przed upałem i przed mrozem, przed wilgocią; prace porządkowe,
– współpraca z ludźmi dobrej woli i z organizacjami niosącymi pomoc dla podopiecznych schroniska w Józefowie,
– akcje adopcyjne, promocyjne i edukacyjne,
– pomoc dla zwierząt w potrzebie nie będących pod opieką schroniska w Józefowie.

Wierzymy, że stowarzyszenie Kundellos nie tylko będzie kontynuować dotychczasową działalność wolontariuszy ale znacznie poszerzy możliwości ludzi niosących pomoc bezdomnym zwierzętom.

Pomogli

Ładuję...

Adopcje