Stowarzyszenie Wolontariuszy Kundellos

Stowarzyszenie Wolontariuszy Kundellos
1 Stały Pomagacz
Martyna Łój
50 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo

Reprezentant Małgorzata Dzwonkowska

E-mail malgorzata@kundellos.pl

Telefon 608315461

Lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Na skraju Lasów Legionowskich w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie koło Legionowa od wielu lat mieszkają setki niechcianych istot, które mogą liczyć jedynie na ludzką pomoc. Od lat też działają tam wolontariusze. Rok 2010 był przełomowy – właśnie wtedy miejsce to zaczęło przyciągać coraz więcej ludzi – których łączy wspólny cel: pomoc dla bezdomnych i skrzywdzonych zwierząt oraz kreowanie pozytywnych relacji między nimi i ludźmi. 


Od tego czasu wolontariat skupiony wokół sierot ze Strużańskiej 15 zatacza coraz szersze kręgi i coraz prężniej działa. Zaangażowanie, entuzjazm i efekty wspólnej pracy grupy zapaleńców stanowiły inspirację dla autorów idei stowarzyszenia wolontariuszy.

Troska o losy bezdomnych zwierząt to nie lada wyzwanie. Ale entuzjaści podejmują działalność na wielu płaszczyznach a ich praca przynosi wymierne efekty w życiu codziennym sierot oraz odmienia ich przyszłość.
Gdzie działamy? W realu i w wirtualnej przestrzeni. W schronisku – wśród zwierząt ale i poza schroniskiem – wśród ludzi. Udziałem wolontariuszy i na co dzień, i od święta nieustannie były i są:
– czas spędzony z mieszkańcami schroniska poświęcony pielęgnacji, profilaktyce, leczeniu, socjalizacji,
– poprawa warunków bytowych zwierząt w schronisku: zabezpieczanie boksów i bud przed zagrożeniami atmosferycznymi: przed upałem i przed mrozem, przed wilgocią; prace porządkowe,
– współpraca z ludźmi dobrej woli i z organizacjami niosącymi pomoc dla podopiecznych schroniska w Józefowie,
– akcje adopcyjne, promocyjne i edukacyjne,
– pomoc dla zwierząt w potrzebie nie będących pod opieką schroniska w Józefowie.

Wierzymy, że stowarzyszenie Kundellos nie tylko będzie kontynuować dotychczasową działalność wolontariuszy ale znacznie poszerzy możliwości ludzi niosących pomoc bezdomnym zwierzętom.

Wsparli

50 zł

Martyna Łój

50 zł

Martyna Łój

50 zł

Klara

50 zł

Martyna Łój

100 zł

Anonimowy Pomagacz

100 zł

Monika Łękawska

Nie udało się dać domu tymczasowego, ale dorzucam swój grosz dla fundacji.

Pokaż więcej

1 Stały Pomagacz
Martyna Łój
50 zł miesięcznie