Ratujemy łapę Dragona

Beata Macios
organizator skarbonki

Historia Dragona jest długa i nie zawsze radosna. Pies został znaleziony w  świętokrzyskim po wypadku komunikacyjnym w 2014 roku. Kość udowa roztrzaskana, zalecano amputację, ale udało się lekarzom złożyć nogę. Po zabiegu adoptowała go pewna kobieta, która jak się okazało po latach, zamknęła go w kojcu na kilka lat.

Pies został odebrany i trafił pod opiekę Fundacji Nasze Bezdomniaki, przebywał w hotelu, skąd w lutym ubiegłego roku został adoptowany! To miał być nowy, lepszy rozdział. Niestety wcześniejsze leczenie i złe warunki, w których przebywał dały o sobie znać stanem zapalnym w operowanej okolicy. Efekt - dwie przetoki w nodze, od wewnętrznej i zewnętrznej strony. 

Dragon do tej pory przeszedł już 5 operacji w celu rozwiązania problemu, na raty wyciągano mu druty podejrzewając, iż to za ich przyczyną pojawiła się przetoka. Niestety, za każdym razem problem wracał, a osłabiona kość udowa pękła.

Marzymy, by smok wrócił do życia jak dawniej, chodził na spacery na czterech łapach, cieszył się wycieczkami, a nie jak dotychczas - ostatnie pół roku spędzał większość czasu w klatce z kołnierzem...

Zbieramy na kolejny zabieg i dalesze leczenie łapy! Po konsultacji z Dr Bissenikiem z Warszawy i Dr Biezynskim z Wrocławia zapadła decyzja o usunięciu wszystkich ciał obcych z nogi. Operacja odbędzie się 7.06. w AlfaVecie w Rzeszowie. Ostatni posiew wykazał bakterie w przetokach, która jest bardzo trudna do wytępienia :( Po zabiegu wdrożone zostanie leczenie Imipenem dożylnie. Kuracja będzie długa i kosztowna :( Dopiero kiedy uda się opanować stan zapalny będziemy mogli rozważyć opcje dalszego ratowania nogi by smok znów mógł chodzić!

Całą historie Dragona na bieżąco można śledzić na Fb - https://www.facebook.com/events/125267524808338/?t i=icl

Bardzo proszę o wsparcie dla tego psiaka. Każdy grosz jest ważny!!!

Ten psiak naprawdę potrzebuje pomocy, nie można go tak zostawić!

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
0%
0 zł Wsparło 0 osób CEL: 1 000 ZŁ