Bezdomny Buli ze złamaną kością udową

PILNE!
5 dni do końca
Wsparły 42 osoby
1 348 zł (26,96%)
Brakuje jeszcze 3 652 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 22 Października 2019

Zakończenie: 29 Stycznia 2020

Buli, od lat dokarmiał się na giełdzie części samochodowych pod Poznaniem. Żyje tam kilkadziesiąt kotów, dzikie i oswojone. Buliś zawsze trzymał się na dystans. Nie dawał się głaskać. Pewnego dnia karmicielka zauważyła, że kot się przewraca, lecz absolutnie nie dawał do siebie podejść, uciekł. Tydzień prób łapania kota zaowocowało złapaniem i przewiezieniem do lecznicy, gdzie okazało się,  ze złamanie kości udowej kota ma już około 3 tygodni.

Kot przeszedł skomplikowaną operację - złamanie było brzydkie, "spiralne z ubytkiem kości okolicy 1/3 dalszej. Przełom złamania z silnym odczynami, dużą ilością zrostu włóknisto-chrzęstnego. Zrosty odpreparowano, mięśnie bardzo silnie skurczone rozciągnięto (...), wprowadzono gwóźdź śródszpikowy."

Całą kartę wypisu ze szpitala załączamy w fotografiach, gdzie można przeczytać więcej o tej wyjątkowo trudnej operacji. Kotek jest dzielny. Ze względu na to, że złamanie nie było świeże, doszło do częściowego zaniku mięśni i kot, gdy dojdzie do siebie po operacji, będzie wymagał rehabilitacji. Tak jak widać na zdjęciu karty "w przypadku niepowodzenia leczenia operacyjnego wskazana amputacja".

Buliś wczoraj opuścił szpital i zamieszkał w klatce kenelowej. Wymaga codziennej, troskliwej opieki, lecz to dopiero początek długiej drogi Bulisia. Dla nas to początek koszmarnych kosztów. Prosimy o wsparcie w walce o sprawność dla kota, który zdecydował, że już nie chce być dziki i dziś mizia się do opiekunek, a nawet załatwia do kuwety!

Prosimy o wsparcie dla Bulisia. Dziękujemy!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
8 aktualnych zbiórek
87 zakończonych zbiórek
5 dni do końca
Wsparły 42 osoby
1 348 zł (26,96%)
Brakuje jeszcze 3 652 zł
Wesprzyj