Pomóż uratować moją łapę – prosi Łapek!

Wsparło 37 osób
1 620 zł (108%)
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 8 Marca 2021

Zakończenie: 30 Maja 2021

11 Marca 2021, 19:45
Łapek po operacji

Łapek już po operacji. Stwierdzono stare zerwanie ścięgna Achillesa, liczne zrosty, bardzo silne przykurcze mięśniowe. Rokowanie ostrożne. Usztywniono staw stępowy na 6 miesięcy.

Łapka przez najbliższe dni czekają wizyty u weterynarza, antybiotyki, zdjęcie szwów po 14 dniach. Po kilku miesiącach zdjęcie  RTG i ewentualne usunięcie stabilizacji. No i rehabilitacja, czyli ogrom pracy. 

Bardzo dziękujemy Darczyńcom za pieniążki na operację Łapka, dzięki Wam Łapek dostał swoją szansę :) 

Błąkał się po wsi chyba 3 lata, zjadł, co ukradł. Nieufny do ludzi, łagodny do innych psów i kotów. Ostatnio coś mu się stało w prawą tylną łapę, bardzo cierpiał.

Prywatne osoby podjęły próbę złapania go, wypożyczyły klatkę-pułapkę. Trzy dni trwało, zanim wszedł do klatki.

Następnego dnia został umówiony do weterynarza na ewentualny zabieg. Stwierdzono masywne uszkodzenie ścięgna Achillesa w dwóch miejscach, odstąpiono na zabiegu z uwagi na jego stopień skomplikowania. Ponieważ Łapek był pod narkozą, zdecydowano się na zabieg kastracji.

Pies może być zoperowany w lecznicy Boliłapka w Białymstoku, wstępny koszt zabiegu został wyceniony na kwotę 1.500 zł. Kwota ta przerasta możliwości finansowe prywatnych osób, które chcą psu pomóc. Postanowiliśmy pomóc, ale u nas na koncie pusto… Pomożecie? Już nieraz pokazaliście Państwo, że wspólnymi siłami wszystko może się udać.  

Pies przebywa obecnie w domu tymczasowym, który jest nam dobrze znany. Podobno ma bardzo fajny charakter, odetchnął pod troskliwą opieką  i rokuje, że  będzie z niego kawał dobrego psa. Ale najpierw trzeba mu uratować łapę. Potem poszukamy Łapkowi dobrego domku!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
4 aktualne zbiórki
30 zakończonych zbiórek
Wsparło 37 osób
1 620 zł (108%)
Wesprzyj