Zostań ptasim superhobaterem!

PILNE!
13 dni do końca
Wsparło 90 osób
4 770 zł (47,7%)
Brakuje jeszcze 5 230 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 9 Stycznia 2022

Zakończenie: 10 Grudnia 2022

Godzina: 23:59

Jak często spoglądacie w górę, aby podziwiać ptaki? Jak często widzicie je teraz w miastach? Na spacerach? W lesie? Coraz rzadziej, prawda? Ptaki znikają z naszej przestrzeni, bo nie mają gdzie budować gniazd, bo nie ma drzew, które wycięli deweloperzy pod budowę nowych osiedli. Zabieramy im miejsce, jedynie niebo jest dla nich nieograniczone – dla nich osiągalne, a dla nas na szczęście nie. Ptaki znikają a te, które są, często padają ofiarą wypadków, chorób, a także ataków innych zwierząt.

W ostatnim czasie hucznie obchodzony Sylwester przyczynił się do zranień i śmierci wielu ptaków, które nigdy nie wrócą już do zdrowia. Nigdy nie polecą. Niektóre z nich pozostaną dożywotnio u nas. Niektóre wylatują na wolność i te chwile najbardziej kochamy, one przywracają nam wiarę i sens w to, co robimy.

Ten gawron za chwilę ludzkiej, sylwestrowej zabawy, zapłacił najwyższą cenę. Walczyliśmy o niego do ostatnich chwil... 

Nasza Ekostrażowa Ptaszarnia przyjmuje wszystkie przywożone do nas ptaki. Często jeździmy po nie sami. Ptasi pacjenci wymagają konsultacji weterynaryjnych, odrobaczania, leczenia, zszywania, składania złamań, a nawet rehabilitacji. Ratowanie ptaków jest totalnie nieopłacalne – brzmi to brutalnie, ale koszty ich leczenia i wyżywienia są ogromne. Sami zobaczcie, to tylko jedna faktura za leczenie ptaków, z jednej przychodni:

ROCZNIE TRAFIA DO NAS PONAD 200 PTAKÓW - w 2021 udzieliliśmy pomocy 261 ptakom.

Wasza pomoc jest niezbędna! Ptaki proszą Was o pomoc – zostań ptasim superbohaterem!

_____________________________

Superbohaterem - jak pan Sebastian. Widzicie, niewiele osób przejmuje się losem ptaków, a zwłaszcza gołębi. Zabieramy im parapety, przyklejamy do nich kolce, przeganiamy je z chodników, ze skwerów, z podwórek, podrzucamy im truciznę, rozjeżdżamy autami. Chcemy, żeby zniknęły, bo podobno brudzą. My ludzie oczywiście nie śmiecimy i jesteśmy czyści…

Pan Sebastian zareagował na krzywdę gołębia i zostawił nam taki list:

Bądźcie jak Pan Sebastian - reagujcie na krzywdę i wspierajcie ratowanie ptaków!

 

 

Pomogli

Ładuję...

Organizator
8 aktualnych zbiórek
64 zakończone zbiórki
13 dni do końca
Wsparło 90 osób
4 770 zł (47,7%)
Brakuje jeszcze 5 230 zł
Adopcje