Zostań ptasim superhobaterem!

PILNE!
Wsparły 142 osoby
6 085 zł (60,85%)
Brakuje jeszcze 3 915 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 9 Stycznia 2022

Zakończenie: 10 Maja 2023

Godzina: 23:59

Jak często spoglądacie w górę, aby podziwiać ptaki? Jak często widzicie je teraz w miastach? Na spacerach? W lesie? Coraz rzadziej, prawda? Ptaki znikają z naszej przestrzeni, bo nie mają gdzie budować gniazd, bo nie ma drzew, które wycięli deweloperzy pod budowę nowych osiedli. Zabieramy im miejsce, jedynie niebo jest dla nich nieograniczone – dla nich osiągalne, a dla nas na szczęście nie. Ptaki znikają a te, które są, często padają ofiarą wypadków, chorób, a także ataków innych zwierząt. Oraz, niestety, karmienia chlebem...

W ostatnim czasie hucznie obchodzony Sylwester przyczynił się do zranień i śmierci wielu ptaków, które nigdy nie wrócą już do zdrowia. Nigdy nie polecą. Niektóre z nich pozostaną dożywotnio u nas. Niektóre wylatują na wolność i te chwile najbardziej kochamy, one przywracają nam wiarę i sens w to, co robimy.

Ten gawron za chwilę ludzkiej, sylwestrowej zabawy, zapłacił najwyższą cenę. Walczyliśmy o niego do ostatnich chwil... 

Ten łabędź z Parku Tołpy był codziennie karmiony przez spacerowiczów chlebem. Jego układ pokarmowy, nerki i wątroba nie wytrzymały... Ratowaliśmy go wiele dni, robiliśmy kroplówki, niestety - nie udało się :(

Nasza Ekostrażowa Ptaszarnia przyjmuje wszystkie przywożone do nas ptaki. Często jeździmy po nie sami, wyłapujemy chore łabędzie, ryzykując nawet swoim zdrowiem. Ptasi pacjenci wymagają konsultacji weterynaryjnych, odrobaczania, leczenia, zszywania, składania złamań, czasem rehabilitacji.

Ratowanie ptaków jest totalnie nieopłacalne – brzmi to brutalnie, ale koszty ich leczenia i wyżywienia są ogromne. Sami zobaczcie, to tylko jedna faktura za leczenie ptaków, z jednej przychodni:

ROCZNIE TRAFIA DO NAS PONAD 200 PTAKÓW.

Wasza pomoc jest niezbędna! Ptaki proszą Was o pomoc – zostań ptasim superbohaterem!

 

Pomogli

Ładuję...

Organizator
18 aktualnych zbiórek
82 zakończone zbiórki
Wsparły 142 osoby
6 085 zł (60,85%)
Brakuje jeszcze 3 915 zł
Adopcje