Maleńka kotka z przełykiem olbrzymim

Wsparło 31 osób
730 zł (73%)

Rozpoczęcie: 30 Listopada 2022

Zakończenie: 23 Grudnia 2022

Godzina: 10:11

Niestety czasem musimy podejmować trudne decyzję. Dziś musieliśmy pozwolić odejść naszej małej Lusi.
Kotka przyżyła tylko 8 tyg swojego kociego życia. To stanowczo zbyt krótko, ale wiemy ze przez swój ostatni miesiąc zaznała ogromnej dawki miłości że strony swoich opiekunów. Gdy u kotki zdiagnozowano nieoperacyjny przełyk olbrzymi, domek tymczasowy zrobił wszystko co w swojej mocy żeby dać kotce jak najwięcej czasu... Za co ogromnie dziękujemy. Weterynarze nie dawali jej szans na normalne funkcjonowanie. Musieliśmy spróbować... Udało się jej przedłużyć życie o 2 tygodnie. Mieliśmy nadzieję na chociaż kilka miesięcy, ale cieszymy się z każdego dnia w którym udało się"oszukać" chorobę.
Przez te 2 tygodnie kotka nie zadławiła się ani razu. Biegała, bawiła się z bratem i była szczęśliwa. Nie cierpiała. Nauczyła się jeść na stojąco, jadla specjalna karmę, dostawała leki. Niestety wczoraj nastąpiło pogorszenie choroby. Kotka nie była wstanie przyjąć karmy już nawet z butli. Jakakolwiek próba jedzenia kończyła się duszeniem Widzieliśmy że kotka cierpi a na to nie mogliśmy pozwolić.
Jej choroba była nieuleczalna. Wiedzieliśmy że ten dzień kiedyś nadejdzie, nie myśleliśmy że tak szybko.
Lusia to ofiara braku kastracji! Mogła dożyć "godnie" 8 tyg życia, tylko dzięki opiece domu tymczasowego i weterynarzy. Gdyby żyła jako bezdomniak umarłaby w straszliwych męczarniach, sama, dusząc się karmą aż w końcu zabrakłoby jej tlenu. Lusia miała szczęście, otrzymała pomoc gdy trzeba było pozwolić jej odejść . Ile kociąt z wadami genetycznymi umiera ogromnie cierpiąc...?

Pomogli

Ładuję...

Organizator
6 aktualnych zbiórek
66 zakończonych zbiórek
Wsparło 31 osób
730 zł (73%)