Majkel - maleńkie poturbowane ciałko z olbrzymią wolą życia

Wsparło 111 osób
2 005 zł (50,12%)

Rozpoczęcie: 11 Listopada 2018

Zakończenie: 11 Grudnia 2018

Kolejny raz przekonaliśmy się o WIELKICH SERCACH ludzi, którzy zaglądają na ratujemyzwierzaki.pl :)

Mimo, iż nie udało zebrać się całej kwoty, pieniążki które Państwo przekazali, niemalże pokryły pierwszą najważniejszą fakturę za zabiegi, które uratowały życie Majkela.

Chłopak skradł serce swojej osobistej Pani Weterynarz i zostaje u niej już na stałe :) Nowy dom Majkela zobowiązał się, także do pokrycia pozostałych kosztów leczenia !!!

A tak o postępach w leczeniu pisze Pani Weterynarz: „Po wykonanych zabiegach ortopedycznych Majkel ma ograniczoną możliwość ruchów, jest klatkowany, ze względu na konieczną 10 tygodniową rekonwalescencję. Po około 3 tygodniach od wykonanego zabiegu wykonano kontrolne zdjęcia RTG (w celu oceny gojenia) oraz przeprowadzono 2 konsultacje ortopedyczne. Przed tą wizytą zostało wykonane badanie krwi (badanie krwi konieczne przed znieczuleniem do zdjęć). Przyczyną konsultacji był fakt, że w trakcie rekonwalescencji, gdy pies zaczął czuć się lepiej i nie przyjmował już stale postawy odciążającej miednicę zauważono zaburzenie polegające na drżeniu jednej z kończyn miedniczych oraz zaburzoną korekturę w tej kończynie. Poza urazami, które poprzednio były widoczne na zdjęciach RTG stwierdzono podczas kontroli zwichniecie stawu krzyżowo - biodrowego lewego i zerwanie więzadła krzyżowego prawego. Ortopeda zdecydował, że zwichniecie będzie leczono zachowawczo, przez ograniczenie ruchu (klatkowanie) - ponieważ kolejny zabieg wiązałby się z ryzykiem i przedłużał rekonwalescencję, utrudniając rehabilitację. Decyzja co do operacyjnego leczenia więzadła krzyżowego w kolanie zapadnie podczas styczniowej kontroli (być może nie będzie ona konieczna, jeśli inne struktury w kolanie przejmą funkcję więzadła, a sprzyja temu fakt, że Majkelek jest lekki i waży tylko 10kg. Ze względu na liczne urazy i ograniczone ruchy Majkel ma zaniki mięśniowe i wymaga rehabilitacji, jednak sprawę komplikuje fakt, że urazy są rozległe, dlatego musi się ona odbywać bardzo powoli. W styczniu po kontroli ortopedycznej i kolejnych zdjęciach RTG zostaną usunięte druty stabilizujące kość piszczelową, jeśli proces odbudowy kości przebiega pomyślnie. Zostanie wtedy również usunięte pozostałe w kanale pachwinowym jądro (Majkelek był obustronnym wnętrem).”

Bardzo jesteśmy wdzięczni za przekazane darowizny i prosimy pamiętać o nas w przyszłości.

Zachęcamy do stałych wpłat :)

Pomogli

Ładuję...

Wsparło 111 osób
2 005 zł (50,12%)