Leczenie i utrzymanie Maksia z niedowładem łapek

Big fcbe097d 8460 43a4 b993 d1eeb7105e59
9 dni do końca
Wsparło 114 osób
1 665,42 zł (55,51%)
Brakuje jeszcze 1 334,58 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 01 Sierpnia 2017

Zakończenie: 01 Listopada 2017

Maksiu ma około 6, może 8 lat. Pod koniec marca został potrącony przez samochód. Niestety, wiejski weterynarz zawyrokował, że nic się nie da zrobić. Znaleźliśmy go ponad miesiąc później, kiedy wlókł łapy za sobą, miał mnóstwo ran, spowodowanych obtarciami, niefunkcjonujący poprawnie pęcherz. Był zamknięty w komórce na węgiel... Nie miał nawet okna.
 

Trafił na blisko dwa miesiące pod opiekę kliniki w Tychach. Leczenie ran, doprowadzenie pęcherza moczowego do pełnej funkcjonalności, ogólne wzmocnienie, odrobaczenie, rezonans w klinice pod Cieszynem. Wynik kiepski... Maksiu ma uszkodzony 12 i 13 krąg piersiowo-lędźwiowy. W prawej łapie zerwane więzadła krzyżowe, brak głębokiego czucia w lewej łapie, bardzo słabe czucie w prawej. W czasie konsultacji chirurgicznej lekarz stwierdził, że tak późno po urazie nie ma sensu operować. Trzeba rehabilitować, leczyć zachowawczo.

Dzięki dobrym ludziom udało nam się już kupić wózek i opłacić wcześniejsze leczenie. Maksiu szczęśliwy szaleje na wózku, który minimum raz w miesiącu musi przechodzić przegląd.

Widoczna jest niewielka poprawa w stanie zdrowia Maksia. Łapeczki próbują dreptać od czasu do czasu... Potrzebna jest dalsza rehabilitacja oraz dobre suplementy i jedzonko.

Plan rehabilitacji:

Laseroterapia w celu pobudzenia rdzenia kręgowego do regeneracji;
Hydroterapia – bieżnia wodna, ćwiczenia w wodzie 2 x dziennie;
Masaż obejmujący cały tył ciałka w celu pobudzenia krążenia przez mięśnie, rozgrzania tkanek, podrażnienia zakończeń nerwowych 1 x dziennie;
PROM – ruchy bierne zapobiegające przykurczom, odżywiające prawidłowo stawy 3 x dziennie;
Gimnastyka na piłkach, dyskach 2 x dziennie.

Koszt miesięcznego leczenia to 3000 zł. Chcemy, żeby Maksiu mógł chociaż parę godzin dziennie pobiegać. Wasze wsparcie jest nam niezwykle bardzo potrzebne! Cały czas szukamy domu stałego dla Maksa... Najlepiej z kocim Przyjacielem!

9 dni do końca
Wsparło 114 osób
1 665,42 zł (55,51%)
Brakuje jeszcze 1 334,58 zł
Wesprzyj

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość