Fundacja Małych Braci Św. Franciszka

Fundacja Małych Braci Św. Franciszka
Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Katarzyna Szydłowska

E-mail kontakt@malibracia.opole.pl

Telefon 602460417

Lokalizacja Opole, opolskie

KIM JESTEŚMY?

Fundacja Małych Braci zajmuje się pomocą bezdomnym zwierzętom od ponad 12 lat. Przez większość lat działała nieoficjalnie jako przytulisko w Opolu niosąc pomoc wielu bezdomnym psom i kotom. Po wielu miesiącach starań we wrześniu 2015 roku udało się otworzyć pełnoprawne schronisko dla zwierząt w nowym miejscu. Aktualnie schronisko działa w miejscowości Paryż (gmina Pokój, woj. opolskie) w malowniczym otoczeniu łąk i lasów blisko 40 km od Opola.


Stare budynki gospodarstwa domowego udało się zaadoptować na potrzeby zwierzaków. Psy mają tutaj całodobowy dostęp do dużych wybiegów z widokiem na pola, a dla kotów została zbudowana specjalna woliera na świeżym powietrzu do której mają dostęp 24h na dobę. Myślimy, że udało nam się stworzyć na prawdę bardzo dobre warunki dla zwierzaków. Dużej części znajdujemy nowe domy, jednak najstarsze zwierzaki, którym dużo trudniej znaleźć dom, mają u nas komfortowe warunki w doczekiwaniu starości.

CO WYRÓŻNIA NASZE SCHRONISKO?

Po pierwsze: położenie z dala od zabudowań mieszkalnych, wśród łąk i lasów. Takie otoczenie ma z pewnością  pozytywny wpływ na komfort zwierzaków przebywających w schronisku.
Po drugie: całodobowy dostęp do dużych wybiegów  widokiem na łąki. Schronisko składa się z 3 dużych oraz 3 mniejszych wybiegów w których zwierzaki są grupowane wg charakteru. Większość łączy się w grupy. Zwierzaki które dopiero co są przyjęte do schroniska muszą 2 tygodnie przebywać w kwarantannie. Pozostałe, które mają problemy z przystosowaniem się do życia w grupie mają swoje miejsca w kojcach, z których rotacyjnie są wypuszczane na mniejsze wybiegi. Tak więc nasi podopieczni mają bardzo dobre warunki, których ciężko szukać w większości schronisk gdzie żyją raczej na małej powierzchni.

DZIĘKUJEMY ZA POMOC

Ufamy, że w dalszym ciągu będą nas Państwo wspomagać darami, abyśmy mogli kontynuować naszą misję i sprawiać że świat dokoła będzie lepszy, przynajmniej dla naszych małych braci.


SCHRONISO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W PARYŻU
Paryż 7A 46-034 Domaradz, gm. Pokój
godziny otwarcia:
pn.-pt.: 8:00-15:00
tel: 602460417

Ładuję...

70 zł

Bella boutique Izabela Jakimowicz

7 darowizn na tę organizację, ostatnia