Maltańczyki z pseudohodowli błagają o pomoc!

Zbiórka zakończona
Wsparło 35 osób
564 zł (56,4%)

Rozpoczęcie: 27 Lipca 2016

Zakończenie: 27 Sierpnia 2016

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Pod naszą opiekę trafiły dwie około 8-9-letnie suczki rasy maltańczyk. Przez kilka lat przebywały w pseudohodowli, gdzie prawdopodobnie rodziły szczenięta wraz z każdą cieczką, a gdy już się wyeksploatowały, „właściciel” oddał je kobiecie, która też nie potrafiła się nimi zająć i trzymała je przez dwa lata w piwnicy…


 

Na szczęście o ich istnieniu dowiedziała się dobra dusza, która przygarnęła suczki do siebie i zapewniła im tymczasową opiekę. Psinki powoli uczą się życia, na jakie zasługuje każdy czworonożny przyjaciel. Pomimo doznanych krzywd są bardzo otwarte i przyjaźnie nastawione do ludzi oraz innych zwierząt.

Niestety, warunki, w jakich żyły sunie przez bardzo długi czas stały się przyczyną całej masy problemów zdrowotnych. Na tę chwilę udało nam się zaobserwować:

- potworny kamień nazębny;

- przepuklinę;

- prawdopodobnie złamane i nieprawidłowo zrośnięte żebro oraz ogon (problem dotyczy jednej suni);

- trudności z oddychaniem (szczególnie podczas upałów), które mogą wskazywać na zaburzoną pracę serca lub problemy z układem oddechowym.
Drodzy Darczyńcy, przed nami pełna diagnostyka obu „dziewczynek” oraz bardzo kosztowne leczenie. Na początek potrzebujemy około 1000,00 zł... Bez Was na pewno nie damy rady. Psinki, w pierwszej kolejności, trzeba zaszczepić oraz odrobaczyć. Do priorytetów należą też wszelkiego rodzaju badania (m.in. morfologia, biochemia, RTG, USG), a także sterylizacje. Suczki zostały już odpchlone przez tymczasową opiekunkę. Pani Karolina zadbała również o ich oczy oraz sierść. Prosimy o wsparcie!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
13 zakończonych zbiórek
Wsparło 35 osób
564 zł (56,4%)