Fundacja Medor - Przyjaciele Bezdomnych Zwierząt

Fundacja Medor - Przyjaciele Bezdomnych Zwierząt

Reprezentant fundacja medor w Zgierzu

E-mail schronisko.medor@op.pl

Telefon 506761221 lub 042 7154933

Lokalizacja Zgierz, łódzkie

Wester niestety ma adaczkę musi przyjmować leki 

Daruś niestety wrócił z adopcji...

 

 

 

Cywil jest leczony na prostate musi jesc spacjalistyczna karme 

 

W dniu 10 maja Wektor z Grotnik trafił do Schroniska Medor, pierwsze godziny były dla niego czasem na odpoczynek i zapoznanie się z nowym otoczeniem. Nie nawiązywał relacji, nie reagował na wołanie, odsypiał stres z przerwą na jedzenie. Apetyt ma nieziemski  ale z uwagi na wychudzenie karmimy go 3 -4 razy dziennie w mniejszych porcjach, karmą Eukanuba Mobility i puszkami Animonda. Wczoraj został zabezpieczony przeciw kleszczom preparatem Bravecto a dzisiaj odrobaczony a późnej wykonamy kolejną profilaktykę. Ponieważ utyka na tylną nogę dostaje codziennie leki przeciw bólowe i przeciw zapalne Za kilka dni pobierzemy krew do badania i o ile pozwoli wykonamy Usg. Jest bardzo chudy i zaniedbany, czas pokaże, czy to skutek choroby czy braku wystarczającej ilości jedzenia. Wektor to naprawdę duży pies i tego jedzenia potrzebuje wiadro  zatem czekamy na paczki z dobrym, wartościowym jedzeniem. 

Ostatni Golden Rambo 

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/dobrus-i-rambo
Przypominamy historię Rambo
Przyjechał do nas kulejąc na nogę z dziwnym kaczym chodem, pojechaliśmy na konsultacje do Dr. R. Owczarka #Vethause . Operacja Rambo chociaż obarczona dużym ryzykiem była konieczna. Po trzech miesiącach rekonwalescencji, wszyscy możemy odetchnąć z ulgą, Rambo wraca do sprawności a noga sie prostuje.
Dzięki uprzejmości #AgnieszkaWojteraFotografia, która opiekuje się nim po tym trudnym zabiegu, jesteśmy podwójnie spokojni.
Niestety zbiórka stanęła w miejscu a w tym samym czasie Dobruś i Rambo przeszły kosztowne zabiegi i leczenie.
Bardzo potrzebne wsparcie finansowe dla rekonwalescentów.

https://www.facebook.com/groups/1964873237171350/

zapraszamy też do naszej grupy bazarkowej jest dużo ciekawych rzeczy

pozyskane Srodki przeznaczamy na ratowanie zwierząt

 

Obecnie pod opieka mamy ok 60 psów i kilka kotów.

Pomagamy zwierzakom z wielu miejsc -ratujemy je z lańcuchów i ulic . Nie mamy dotacji działamy przy pomocy dobrych ludzi takich jak wy. Schronisko choćby najlepsze nigdy nie bedzie domem ,ale zwierzęta mają u nas dobre warunki. Za dar serca dziekujemy :)  każda nawet najmniejsza miesieczna wpłata pomaga nam w dzalaniu i pomaganiu kolejnym...

Fundacja "Medor" - Przyjaciele Bezdomnych Zwierząt

Organizacja Pożytku Publicznego
w skrócie OPP wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego
dnia 19.01.2005

pod numerem KRS 0000226639
REGON 473303346NIP 732-20-15-488

Fundację założyła grupa wolontariuszy, która nie zważając na biedę i sytuację społeczną panującą w Zgierzu zajęła się problemem, którego nie dostrzegały żadne władze, a który należy do zadań własnych każdej gminy - a mianowicie - bezpańskimi zwierzętami.
Wydzierżawiliśmy od miasta grunt, uzbroiliśmy teren i przystąpiliśmy do budowy schroniska. Teren ok. 1 ha został ogrodzony, wybudowano kilka boksów i postawiono kilkanaście bud dla psów, wybudowano kociarnię oraz rozpoczęto remont budynku, w którym mieściłyby się kuchnia, izolatka, pomieszczenia gospodarcze i inne niezbędne w schronisku pomieszczenia. Cała ta inwestycja została przeprowadzona prywatnymi środkami finansowymi. Do chwili obecnej trwa rozbudowa zarówno części gospodarczo-administracyjnej azylu, jak i "mieszkalnej" dla zwierząt.

Do 2007r. nie otrzymywaliśmy żadnej dotacji od władz miasta Zgierza! Do chwili obecnej schronisko istnieje dzięki wsparcu Państwa czyli Darczyńców.
 Miasto Zgierz i obecne władze nie dotują nas. Każda nawet drobna wpłata pozwala nam przetrwać.
Teren na którym obecnie  znajduje się schronisko dzierżawimy od Miasta
( Dzierżawa jest przedłużona na okres 3 lat)

 

 

Wsparli

100 zł

Anonimowy Pomagacz

100 zł

Magda N

50 zł

Beata G.

50 zł

Anonimowy Pomagacz

5 zł

Anonimowy Pomagacz

5 zł

Anonimowy Pomagacz

Pokaż więcej