"Mruczek sam nie poprosi o pomoc" - zbiórka dla Schroniska MEDOR

Fundacja Psi Los
organizator skarbonki

Fundacja Psi Los

Fundacja Psi Los serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w I edycji ogólnopolskiej zbiórki środków przeznaczonych na zakup karmy dla bezdomnych i potrzebujących kotów.

Panuje powszechne przekonanie, że kot zawsze jakoś sobie poradzi. Niestety, ten stereotyp okazuje się całkowicie błędny. W dzisiejszych czasach wolno żyjące koty mają mocno „pod górkę”. Z jednej strony dokarmiane są przez osoby, którym ich los nie jest obojętny (tzw. karmicieli społecznych), z drugiej zaś zamyka się przed nimi piwniczne okienka lub przegania z miejsc, w których mogłyby się ogrzać i schronić przed mrozem lub deszczem. Wychłodzenie organizmu jest, poza głodem, bezpośrednim zagrożeniem życia dla kota. Często dosłownie w ostatniej chwili przeziębione i przemarznięte trafiają do schronisk lub zostają otoczone opieką przez fundacje, stowarzyszenia czy też przytuliska. Ile z nich nie ma tego szczęścia…

Jeśli chcesz wesprzeć koty przebywające pod opieką Schroniska MEDOR w Zgierzu przekaż symboliczną złotówkę i pomóż im przetrwać zimę. Dzięki Tobie przysłowiowy Mruczek otrzyma pełną michę karmy!

Serdecznie dziękujemy!

Nasze schronisko powstało dzięki ogromnemu wsparciu wielu przychylnych nam ludzi. Wydzierżawiliśmy od miasta grunt, uzbroiliśmy teren i przystąpiliśmy do budowy schroniska. Teren ok. 1 ha został ogrodzony, wybudowano kilka boksów i postawiono kilkanaście bud dla psów. Marzy nam się wybudowanie kociarni. Obecnie mamy zaledwie kilka podgrzewanych klatek, w których przebywają koty. Najczęściej ktoś porzuca je na ulicach, są chore, ranne wymagają opieki. W naszym schronisku przebywa także kicia chora na białaczkę, oczywiście jest izolowana od reszty zwierząt, wymaga całodobowej opieki i specjalistycznej karmy. Nasze schronisko wspiera też duże grono karmicieli kotów wolno żyjących (ok. 200 kotów). Karmę dla kotów rozdzielamy przez cały rok nie tylko w okresie zimowym. Pamiętajmy kot nie zawsze spada na cztery łapy. Nasze koty liczą na Państwa wsparcie.

Wsparli

50 zł

Anna

25 zł

Anna

20 zł

Anonimowy Pomagacz

X zł

M.

100 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Anonimowa Pomagaczka

Pokaż więcej

Wsparło 25 osób
691 zł (13%)