"Mruczek sam nie poprosi o pomoc" - zbiórka dla Schroniska MEDOR

Fundacja Psi Los
organizator skarbonki

Fundacja Psi Los

Fundacja Psi Los serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w I edycji ogólnopolskiej zbiórki środków przeznaczonych na zakup karmy dla bezdomnych i potrzebujących kotów.

Panuje powszechne przekonanie, że kot zawsze jakoś sobie poradzi. Niestety, ten stereotyp okazuje się całkowicie błędny. W dzisiejszych czasach wolno żyjące koty mają mocno „pod górkę”. Z jednej strony dokarmiane są przez osoby, którym ich los nie jest obojętny (tzw. karmicieli społecznych), z drugiej zaś zamyka się przed nimi piwniczne okienka lub przegania z miejsc, w których mogłyby się ogrzać i schronić przed mrozem lub deszczem. Wychłodzenie organizmu jest, poza głodem, bezpośrednim zagrożeniem życia dla kota. Często dosłownie w ostatniej chwili przeziębione i przemarznięte trafiają do schronisk lub zostają otoczone opieką przez fundacje, stowarzyszenia czy też przytuliska. Ile z nich nie ma tego szczęścia…

Jeśli chcesz wesprzeć koty przebywające pod opieką Schroniska MEDOR w Zgierzu przekaż symboliczną złotówkę i pomóż im przetrwać zimę. Dzięki Tobie przysłowiowy Mruczek otrzyma pełną michę karmy!

Serdecznie dziękujemy!

Nasze schronisko powstało dzięki ogromnemu wsparciu wielu przychylnych nam ludzi. Wydzierżawiliśmy od miasta grunt, uzbroiliśmy teren i przystąpiliśmy do budowy schroniska. Teren ok. 1 ha został ogrodzony, wybudowano kilka boksów i postawiono kilkanaście bud dla psów. Marzy nam się wybudowanie kociarni. Obecnie mamy zaledwie kilka podgrzewanych klatek, w których przebywają koty. Najczęściej ktoś porzuca je na ulicach, są chore, ranne wymagają opieki. W naszym schronisku przebywa także kicia chora na białaczkę, oczywiście jest izolowana od reszty zwierząt, wymaga całodobowej opieki i specjalistycznej karmy. Nasze schronisko wspiera też duże grono karmicieli kotów wolno żyjących (ok. 200 kotów). Karmę dla kotów rozdzielamy przez cały rok nie tylko w okresie zimowym. Pamiętajmy kot nie zawsze spada na cztery łapy. Nasze koty liczą na Państwa wsparcie.

Wsparli

40 zł

Gonia

50 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Alicja Ryter

30 zł

Bieg na 6 Łap Zgierz

10 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Sylwia

Pokaż więcej

Wsparło 25 osób
691 zł (13%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość