Mazowiecka Fundacja Opieki nad Zwierzętami

Mazowiecka Fundacja Opieki nad Zwierzętami

Reprezentant Tomasz Galdia

E-mail t.galdia@wp.pl

Telefon 228230172

Lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Mazowiecka Fundacja Opieki nad Zwierzętami została założona przez czwórkę Inspektorów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami z wieloletnim doświadczeniem. Każdy z nas ma na koncie po kilkaset interwencji.

Organizacje, które starają się działać interwencyjnie na rzecz wszystkich rodzajów zwierząt, w pewnym momencie gubią się w natłoku spraw i chcąc pomagać każdemu, pomagają tylko nielicznym. Jedynie specyfikacja i podział kompetencji w gronie organizacji prozwierzęcych mogą temu zapobiec, dlatego postanowiliśmy zająć się tym, co umiemy najlepiej, wykorzystując naszą wiedzę i doświadczenie. Postanowiliśmy pomagać psom, tym najbardziej odrzuconym, odsądzonym od czci i wiary z powodu mitów i przesądów, skrzywdzonym i niechcianym. To właśnie one padły ofiarą szkodliwych przesądów i okrucieństwa człowieka.


Spektrum naszych działań stanowią psy gr. II i III FCI, tzn. Molosy i Terriery, z ukierunkowaniem na 11 ras psów z tzw. listy ras agresywnych, na które w Polsce należy uzyskać pozwolenie w miejscowym urzędzie gminy. Dodatkowo opieką obejmujemy psy ras obiegowo uznawanych za agresywne.


Psy, które ratujemy nie są potworami. To bite, szczute, głodzone i katowane istoty, które zostały okrutnie skrzywdzone przez los. To właśnie one najbardziej potrzebują naszej pomocy. Leczone i szkolone mają szansę odzyskać normalność i znów uwierzyć w człowieka, stać się jego wiernym, kochanym towarzyszem.


Prowadzimy interwencje, szkolenia, konferencje i warsztaty. Edukujemy dzieci, młodzież i dorosłych. Oferujemy pomoc prawną i porady, hotel dla psów, prowadzimy adopcje psów bezdomnych, popularyzujemy postawy kulturalno-ekologiczne. Prowadzimy również wolontariat.


Praca na rzecz zwierząt i remont lokalu niosą ze sobą ogromne koszty i wydatki, ale nie przerywamy naszych działań wierząc w życzliwą pomoc darczyńców, którym nie jest obojętny los psów, którym na co dzień pomagamy.

Pomogli

Ładuję...