Mirabelka z połamaną miednicą. Kto pomoże skrzywdzonej koteczce?

Zbiórka zakończona
Wsparło 365 osób
3 252 zł (101,62%)

Rozpoczęcie: 15 Lutego 2016

Zakończenie: 3 Kwietnia 2016

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Kolejne zgłoszenie, kolejna prośba o pomoc. Tym razem drogą mailową. Wolontariusze z Grupy Lokalnej Zwierzaki z Mińska (Fundacja Viva!) dostają wiadomość, że pod jednym z mińskich przedszkoli leży mały kociak. Prawdopodobnie ofiara wypadku samochodowego. Próbuje wstać, ale nie może, koteczce wyraźnie "nie działa " tył. W międzyczasie koteczkę mijają rodzice odprowadzający swoje dzieci do przedszkola. Nikt się nie zatrzymuje, nikt nie próbuje pomóc. Znieczulica.

Po koteczkę jedzie jedna z wolontariuszek. Zawozi ją do przychodni. Tam odbywają się pierwsze oględziny i badanie. Ranna kotka wygląda na 3-4 miesiące, jest brudna, wychudzona. I nie może wstać. Wykonane badanie rtg wyjaśnia przyczynę - złamana miednica.

A dokładnie, z karty lekarza:

W ruchu odciąża lewą kończynę miedniczną (kulawizna II/III stopnia). W badaniu klinicznym wyczuwalna znaczna krepitacja /ruchomość w okolicy stawu biodrowego lewego.
Wykonano zdjęcia rtg - kontrolne miednicy w proj. bocznej oraz strzałkowej. Obraz rtg z pogłębionym przemieszczeniem dośrodkowym miejsca złamania w stosunku do poprzednich zdjęć.
Stwierdza się złamanie w lewej panewce na granicy kości biodrowej oraz kości panewki i k. kulszowej. Ponadto zwichnięcie /złamanie jądra kostnienia kości kulszowej prawej.

Decyzja może być tylko jedna - operacja i to jak najszybciej.

A potem? Rehabilitacja, którą dostosuje fizjoterapeuta - laser, bieżnia. Niestety, koszt zabiegu to poważny wydatek a rehabilitacja (aby dała efekt 4 tygodnie) to kolejne wydatki.

Mirabelka prosi Was o pomoc - razem możemy sprawić, że całkiem niedługo będzie normalnym, brykającym kotkiem.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
681 zakończonych zbiórek
Wsparło 365 osób
3 252 zł (101,62%)