Ogólnopolska akcja pomocowa dla bezdomnych i potrzebujących kotów!

Zbiórka zakończona
Wsparło 2 851 osób
101 270 zł (101,27%)

Rozpoczęcie: 28 Lutego 2020

Zakończenie: 30 Kwietnia 2020

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
31 Marca 2020, 23:30
DOGRYWKA akcji do 30 kwietnia

Czas PANDEMII to niezwykle trudny moment nie tylko dla ludzi, ale także dla zwierząt. Szczególnie trudny dla tych, które znalazły się w schroniskach, przytuliskach i domach tymczasowych, bo oczy wszystkich się od nich odwróciły i przekierowały na bieżące problemy ludzi. To właśnie dlatego postanowiliśmy przedłużyć naszą akcję do końca kwietnia 2020 roku. Gorąco prosimy, wspomóżcie naszą zbiórkę przysłowiową złotówką!

Pokaż wszystkie aktualizacje

31 Marca 2020, 17:10
Jak przygotować płyn do dezynfekcji...

W czasie pandemii wszyscy staramy się maksymalnie zredukować ryzyko potencjalnego zarażanie się koronawirusem. Weterynarz Wojciech Kujawski podaje przepis na bezpieczny płyn do dezynfekcji kociej i psiej sierści.

18 Marca 2020, 12:02
Czy kot może nas zarazić Koronawirusem? Zapytaliśmy eksperta!

- Nie ma możliwości, by kot czy pies przeniósł na człowieka koronawirusa - tłumaczy lekarz weterynarii Wojciech Kujawski. - Jeśli na przykład kot śpi ze swoim właścicielem, a ten jest zakażony, może się zdarzyć, że podczas nocy, świadomie czy nie kaszlnie lub kichnie na swojego zwierzaka. W takiej sytuacji wystarczy kota przetrzeć mokrym ręcznikiem, stymulując go tym samym do mycia. Zjedzony koronawirus przez zwierzaka nie jest wirusem groźnym - dodaje krakowski weterynarz.

07 Marca 2020, 11:31
Anna Dymna prosi o pomoc dla kotów!

03 Marca 2020, 15:48
Dorota Sumińska dla Mruczków!

"MRUCZEK SAM NIE POPROSI O POMOC"

Fundacja Psi Los serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w II edycji ogólnopolskiej zbiórki środków przeznaczonych na zakup karmy dla bezdomnych i potrzebujących kotów.

W zbiórce udział bierze 28 schronisk, przytulisk oraz fundacji z województwa dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, śląskiego i wielkopolskiego.

Ambasadorem akcji jest Dorota Sumińska lekarz weterynarii, publicystka

Panuje powszechne przekonanie, że kot zawsze jakoś sobie poradzi. Niestety, ten stereotyp okazuje się całkowicie błędny. W dzisiejszych czasach wolno żyjące koty mają mocno „pod górkę”. Z jednej strony dokarmiane są przez osoby, którym ich los nie jest obojętny (tzw. karmicieli społecznych), z drugiej zaś zamyka się przed nimi piwniczne okienka lub przegania z miejsc, w których mogłyby się ogrzać i schronić przed mrozem lub deszczem. Wychłodzenie organizmu jest, poza głodem, bezpośrednim zagrożeniem życia dla kota. Często dosłownie w ostatniej chwili przeziębione i przemarznięte trafiają do schronisk lub zostają otoczone opieką przez fundacje, stowarzyszenia czy też przytuliska. Ile z nich nie ma tego szczęścia…

To właśnie z tego powodu postanowiliśmy wyjść im naprzeciw i z Waszą pomocą wesprzeć te cudowne istoty. Wytypowane przez nas miejsca zapewniają tymczasowy dom dla wielu bezdomnych i niechcianych zwierząt. Trafiają tam nie tylko „ofiary mrozu”, ale także koty, które zagubiły się i czekają na swoich dotychczasowych właścicieli lub zostały porzucone. To miejsca, do których przyjmowane są także zwierzęta w kiepskiej kondycji, potrzebujące opieki, ciepła, czasem kosztownego leczenia i dobrej jakości pożywienia. Osoby opiekujące się czworonogami starają się zapewnić swoim podopiecznym jak najlepsze warunki bytowania, fachową opiekę i bezpieczeństwo. Pomóżmy im w tej ważnej misji!

Lista miejsc biorących udział w naszej akcji:
Dom Tymczasowy „U Irenki” w Mikołowie
Fundacja „Felineus” w Rzeszowie
Fundacja „Mrruczando” w Lanckoronie
Fundacja „Przytul Kota” w Łodzi
Fundacja „Człowiek dla Zwierząt” w Łętkowicach
Fundacja „Felis” w Lublinie
Fundacja „Karuna” Ludzie Dla Zwierząt w Warszawie
Fundacja „Koci Zakątek” we Wrocławiu
Fundacja „Kocia Klitka” w Bełchatowie
Fundacja „Miasto Kotów” w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja „Na Zdrowie” Zwierzęta Ludziom Ludzie Zwierzętom w W. Drogach
Fundacja „Oleśnickie Bidy” w Oleśnicy
Fundacja „Ostoja Cztery Łapy” w Krakowie
Fundacja „Przystań Ocalenie” w Ćwiklicach
Fundacja „Siedem Życzeń” w Grudziądzu
Fundacja „Zmieńmy Świat” w Tarnowie
Fundacja „Zwierzęta Podhala” w Zakopanem
Fundacja Azylu „Koci Świat” w Nasielsku
Fundacja dla Zwierząt „Koci Pazur” w Poznaniu
Fundacja im. Bożenny Chechlińskiej w Harbutowicach
Fundacja Izy Milińskiej „Kocia Mama” w Łodzi
Przytuliska dla kotów Anny Jajus w Gliwicach
Schronisko dla bezdomnych zwierząt „Medor” w Zgierzu
Schronisko dla zwierząt w Mielcu
Schronisko dla Zwierząt w Mysłowicach
Stowarzyszenie „Start” w Warszawie
Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich w Bielawie
Stowarzyszenie SOS Koty Mielec w Wadowicach Górnych

Kochani, akcja "Mruczek sam nie poprosi o pomoc" jest pokłosiem przedsięwzięcia "Burek sam nie poprosi o pomoc". Wasza reakcja nas zaszokowała - pomoc finansowa, ale też emocjonalna, którą nam ofiarowaliście - przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Za zebrane środki udało się kupić gigantyczne ilości karmy. Nie macie pojęcia, ile to dla nas i naszych podopiecznych znaczy. Bohaterami pierwszej zbiórki były psy. Niesprawiedliwością byłoby nie ponowić akcji, tym razem dedykowanej kotom. 

Zatem teraz musimy udowodnić, że Mruczki są dla nas tak samo ważne, jak Burki! Wiemy, że się uda. Z całego serca dziękujemy Wam, że jesteście z nami!

Patronem II edycji akcji "Mruczek sam nie poprosi o pomoc" jest Portal Ratujemy Zwierzaki! Naszego "Mruczka" wspiera także Radio Kraków jako patron medialny oraz Interia, współorganizator.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
1 aktualna zbiórka
49 zakończonych zbiórek
Wsparło 2 851 osób
101 270 zł (101,27%)