Nagroda za wskazanie sprawcy śmiertelnego pobicia kota w miejscowości Podłęże

Zbiórka zakończona
977 zł
Wsparły 34 osoby
Adopcje

Rozpoczęcie: 17 Grudnia 2021

Zakończenie: 30 Kwietnia 2022

Godzina: 23:59

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

W dniu 29 listopada 2021 roku w miejscowości Podłęże (woj. małopolskie, w pow. Wielicki, w gm. Niepołomice) nieznany dotąd sprawca skopał kota uszkadzając mechanicznie jego krtań, co w konsekwencji, mimo starań lekarzy weterynarii doprowadziło do śmierci zwierzęcia. Niniejsza zbiórka ma na celu pozyskanie środków, które w całości zostaną przekazane osobie, która przyczyni się do wykrycia sprawcy lub sprawców tego bestialskiego i brutalnego czynu.

Fundacja Psi Los ufundowała nagrodę w wysokości 1500 PLN chcielibyśmy jednak z Waszą pomocą zwiększyć tę kwotę. Prosimy Was o wpłaty!

Mamy nadzieję, że pozyskane na nagrodę środki pozwolą dotrzeć do świadków zdarzenia i ukarać zwyrodnialca. Jednocześnie informujemy, że sprawa o której piszemy została zgłoszona na policję.

SZUKAMY TEŻ ŚWIADKÓW MOGĄCYCH POMÓC W UJĘCIU SPRAWCY LUB SPRAWCÓW ŚMIERTELNEGO POBICIA KOTA W MIEJSCOWOŚCI PODŁĘŻE!

Jeżeli posiadasz informacje mogące pomóc w ustaleniu sprawcy skontaktuj się z nami telefonicznie tel. 12 350 23 23 lub mailem kontakt@psilos.org

1. Kim był Leon?
Leon był zdrowym kocurkiem, miał szczęśliwy dom, kochających opiekunów, mógł żyć wspaniałym życiem jeszcze kilkanaście lat. Jednak jakiś okrutny człowiek postanowił odebrać mu to życie. Leon walczył o nie prawie dwie doby, ale odszedł mimo starań lekarzy. Jego skatowany przez człowieka organizm nie wytrzymał. Chcemy dowiedzieć się, kim był sprawca, chcemy sprawiedliwości. Chcemy też, aby inne koty żyjące w okolicy były bezpieczne. Pomóż nam znaleźć sprawcę, szukamy osoby, która mogła widzieć całe to tragiczne zdarzenie.

2. Feralny wieczór…
To miał być kolejny spokojny wieczór, to miała być spokojna noc. Okrutny los napisał jednak własny scenariusz. Wieczorem 29 listopada koło godziny 18.40 opiekunka Leona zauważyła, że kot po powrocie z ogrodu dziwnie się zachowuje. Jest obolały, ma problemy z oddychaniem. Leon natychmiast trafił do lekarza weterynarii, jednak ze względu na obrażenia musiał zostać przewieziony do całodobowej lecznicy w Krakowie.

3. Śmierć Leona
Leon umarł w drugiej dobie pobytu w szpitalu całodobowej lecznicy. Chcielibyśmy prosić Was o pomoc w znalezieniu jego oprawcy. Lekarze weterynarii są przekonani, że uszkodzenie krtani nastąpiło w skutek kopnięcia lub silnego uderzenia przez osoby trzecie. Jego życia to już nie przywróci, ale być może ujęcie zwyrodnialca uratuje inne małe życia, inne koty.

4. Miejsce i czas zdarzenia
Leon został skopany w poniedziałek, 29 listopada 2021 roku między godziną 18.00 a 18.35, bo wtedy jeszcze zdołał wrócić o własnych siłach do domu i od razu został zawieziony do lecznicy. Gdyby gdzieś przeczekał, udusiłby się. Tragedia zdarzyła się we wsi Podłęże pod Krakowem, w okolicy ulic Kolejowej i Środkowej. Leon miał tam swoją ulubioną łąkę naprzeciwko piekarni, na której urzędował, jeśli nie był go w domu. To był Jego rewir.

5. Nie tylko Leon…
Leon współdzielił tę łąkę z trzema innymi kotami. Dwa z nich również zostały skopane – Taco, w listopadzie w zeszłym roku i Drako, na wiosnę tego roku. One jednak miały więcej szczęścia niż Leon. Taco został kopnięty w pupę i przez tydzień nie mógł się wypróżnić a dwa tygodnie był leczony. Z kolei Drako został uderzony bardzo mocno  w brzuch. Długo dochodził do siebie.

----------------

O pomoc w pokryciu kosztów leczenia Leona prosiliśmy Was w zbiórce utworzonej w dniu 30 listopada - kliknij TUTAJ i przeczytaj treść poprzedniej zbiórki.

Załączniki

Pomogli

Ładuję...

Organizator
5 aktualnych zbiórek
86 zakończonych zbiórek
977 zł
Wsparły 34 osoby
Adopcje