Młodziutka Nel chce żyć

Wsparło 68 osób
2 027 zł (81,08%)
Brakuje jeszcze 473 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 11 Marca 2021

Zakończenie: 31 Grudnia 2022

08 Grudnia 2021, 19:23
Nel trafiłą do szpitala

Wyniki krwi Nel niestety się pogorszyły, bokserka stała się osowiała, nie chciała jeść. Nel trafiła do lecznicy, pozostala przez kilka dni w szpitalu, dostawała codziennie kroplówki, leki osłonowe. Bokserka musi być cały czas na karmie nerkowej.
Badania, leki i pobyt Nel w szpitalu to koszt:
784 zł, fvat numer 264/2021

Nel cały czas potrzebuje Waszej pomocy, żeby żyć ...

Pokaż wszystkie aktualizacje

09 Maja 2021, 23:04
Nel po kolejnych badaniach

Nel była w lecznicy na kolejnych badaniach, wyniki krwi wykazały podwyższone parametry nerkowe: mocznik i kreatynia. Bokserka jeździ regularnie do lecznicy na kroplówki dożylne, musi jeśc karmę typu Renal, dostaje też Propalin, ponieważ popuszcza mocz.

Wizyty, badania, leczenie i leki dla Nel to koszt:
260 zł, fvat numer 10/2021
41,70 zł, fvat numer 197/2021/P

Prosimy o pomoc dla młodziutkiej bokserki, która bardzo chce żyć!

Nel jest młodziutką bokserką, bardzo skrzywdzoną przez los, która tymczasowo przeszła pod naszą opiekę. Sunia ma niecałe 2,5 roku i jest cały czas leczona.

We wrześniu 2020 roku Nel trafiła do lecznicy z gigantycznym obrzękiem w okolicy lewej gałki ocznej, po kilku dniach mimo leczenia obrzęk się powiększył i objął całą głowę i szyję, sunia bardzo cierpiała, zagrażała jej utrata oka.

Opis z lecznicy:
Zmiana zwiększyła się, obrzęki objęły fałdy skórne szyi oraz wał nadoczodołow y co spowodowało tymczasowe zasłonięcie lew ego oka. temp 40,2 C Podano premedykację i podjęto próbę oczyszczenia jamy ropnia. Ropień w stadium reorganizacji i pomimo wielokrotnych prób ewakuacji jego zawartości poprzez punkcję okazało się to niemożliwe e. Wykonano zdjęcia radiologiczne. Zmiana nie nacieka kości czaszki i nie powoduje ich resorpcji. Ropień zorganizowany, z ujściem w okolicy lew ego oka.

Ewakuowano ogromną ilość ropy, przepłukano jamę ropnia Rivanolem. W obrazie mikroskopowym widoczny ostry stan zapalny. W polu widzenia liczne makrofagi, limfocyty i neutrofile pałeczkowate. W tle widoczne ziarniniaki i pałeczki. Po kilku dniach leczenia ropień zaczął się rozpadać:
Punkty ujścia ropy utworzyły rozpadlinę. Ropa nadal się sączy, ale większość obrzęku ustąpiła; pozostała tylko część opuchlizny na górnej powiece oka lew ego bliżej kąta przynosowe.

Niestety to nie był koniec problemów zdrowotnych młodziutkiej Nel, u bokserki zdiagnozowano achalazję i dysplazję nerek. Sunia posikuje ma objawy nietrzymania moczu. Ma również epizody ulewania i wymiotów żółcią.

Nel przez ostatnie tygodnie była ciągle w lecznicy, miała bardzo złe wyniki trzustkowe, sunia często wymiotowała, w domu jest karmiona w pozycji pionowej. Bokserka nie może dostawać żadnych leków doustnie z powodu częstego ulewania, musi dostawać wszystko dożylnie. Sunia ma duże zaniki mięśniowe.

Nel była kilka dni temu na konsultacji na SGGW u Profesora Romana Lechowskiego, został wykonany test pomagający wykryć we krwi przeciwciała dla receptora acetylocholiny, które potwierdzi rozpoznanie Myasthenia Gravix - inaczej nużliwoci mięśniowej -  jest chorobą płytki ruchowej, objawiającą się utratą siły mięśniowej po wysiłku fizycznym, która ustępuje po odpoczynku.

Nel musi być prawidłowo zdiagnozowana, żeby można było wdrożyć odpowiednie leczenie i jej pomóc. Obecnie musi dostawać codziennie kroplówki dożylne, żeby poprawić wyniki krwi – trzustkowe i nerkowe.

Musimy pomóc Nel, żeby nie spędzała życia w lecznicach, żeby mogła się bawić, biegać i cieszyć z życia. Opiekunka Nel wydała już kilka tysięcy na jej badania i leczenie i zrobi wszystko, żeby ją ratować. Pomóżmy Nel, cudownej, młodej bokserce …

Pomogli

Ładuję...

Organizator
2 aktualne zbiórki
59 zakończonych zbiórek
Wsparło 68 osób
2 027 zł (81,08%)
Brakuje jeszcze 473 zł
Wesprzyj