Pomoc dla Nelki z padaczką

Wsparło 58 osób
1 455 zł (36,37%)
Brakuje jeszcze 2 545 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 19 Lipca 2022

Zakończenie: 31 Grudnia 2027

Godzina: 00:59

Nela z padaczką prosi o wsparcie. Nie ignoruj jej cierpienia!

Nela ma 3 lata i trafiła do nas z informacją, że ma napady padaczkowe. W Fundacji miała już na samym początku 3 bardzo mocne ataki, dlatego szybko podjęliśmy działania, by jej pomóc. W pierwszej kolejności wykonaliśmy badania krwi i wdrożyliśmy Phenoleptil.

Niestety to nie jedyny problem z jej zdrowiem. Nela trafiła do nas z  uszami w tragicznym stanie. Bardzo mocno zrogowaciałe i przerośnięte przewody słuchowe, skóra małżowin sucha, zaczerwieniona, widoczna duża ilość chorobowo zmienionej woskowiny, strupy. Dostęp do przewodów słuchowych praktycznie zasłonięty, co widać na zdjęciach. Przy pobraniu wymazu wydzielina brązowa, gęsta, lepka, jednorodna o zapachu kałowym.

W lecznicy wykonywaliśmy tylko podstawową toaletę uszu, ponieważ duża część przewodów jest niedostępna. Pobrano wymaz z uszu: wynik wymazu: Staphylococcus pseudintermedius. Nie możemy zostawić jej z gronkowcem i tak rozwiniętym stanem zapalnym!  

Nelka dostała również antybiotyk podskórnie.

Do tego skóra w przestrzeniach międzypalcowych zmieniona, zaczerwieniona, zgrubiała oraz bardzo silny odruch otopodalny i bolesność przy toalecie. Przy nosie rzadka piana.

Wracając jednak do padaczki… Sunia była na konsultacji neurologicznej w lecznicy Auxilium. Wykonano test do jakościowego wykrywania antygenu Dirofilaria immitis oraz przeciwciał przeciwko Ehrlichia canis, Borrelia Burgdorferi i Anaplasma phagocytophilum/Anaplasma platys - wynik ujemny. 24-06-2022 wieczorem Nelka miała w Fundacji pięć ataków jeden za drugim, szósty w drodze do lecznicy całodobowej, w której spędziła noc.

Pobrano krew na szeroki profil, po wynikach badań krwi - decyzja o badaniu rezonansem magnetycznym głowy oraz pobraniu płynu m-r (w celu wykluczenia zmian strukturalnych wewnątrzczaszkowych - zmian zapalnych tła immunologicznego MUO oraz zakaźnego, zmian rozrostowych nowotworowych, wad rozwojowych).

Niestety koszty leczenia Neli są bardzo duże, a to dopiero początek. Sunia potrzebuje naszego wsparcia. Prosimy o włączenie się w zbiórkę – chcemy zebrać środki na jej badania, wdrożenie leczenia padaczki oraz jej uszu. Liczymy na Wasze wsparcie i wierzymy, że Nela może liczyć na dobre serca ludzi, którym nie jest obojętny los cierpiących zwierząt. Za każdy podarowany grosz bardzo dziękujemy!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
9 aktualnych zbiórek
62 zakończone zbiórki
Wsparło 58 osób
1 455 zł (36,37%)
Brakuje jeszcze 2 545 zł
Adopcje