Niestety... Nesta po ciężkiej walce o swoje zdrowie odeszła. Prosimy o pomoc w opłaceniu faktury z kliniki na Służewcu

Zbiórka zakończona
Wsparło 390 osób
14 877 zł (78,3%)

Rozpoczęcie: 25 Maja 2020

Zakończenie: 1 Grudnia 2020

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
01 Lipca 2020, 12:00
<3 Dziękujemy

Kochani dziękujemy z całego serca za pełną mobilizację

Dzięki  temu  mogliśmy dziś zapłacić  pierwsza ratę  .

Bardzo dziękujemy   

Wcześniej  opłaciliśmy   samą operację z tej zbiórki  dzięki Państwa  pomocy   

Na naszej stronie na fb znajdziecie Państwo  pełne zdjęcia  do wglądu  ;)

Pokaż wszystkie aktualizacje

29 Maja 2020, 22:18
Nesta została poddana eutanazji

Szanowni Państwo żyjemy z tą przykrą informacją od wczoraj :( pozwoliliśmy na prośbę doktora prowadzącego uśpić Nestę .Niestety wdała się silna mocznica. Nerki przestały funkcjonować :( I tak jak doktor mówił, że warto walczyć, bo jest chęć do życia i blysk w oku, tak ten telefon był z prośbą o poddanie Nestę eutanazji,gdyż klacz już cierpi i trzeba Jej uśmierzyć ból.
Bardzo nam przykro, ale zrobiliśmy wszystko, A przede wszystkim nie straciliśmy nadzieji pomimo ogromnych kosztów leczenia.
Niestety nie udało się i bardzo z tego powodu ubolewam,bo Nesta była niesamowita <3 Bardzo spokojna i delikatna klacz pomimo swojej wagi...dziecko mogło pod Nią spać.
Nie zasłużyła na taki los
Musimy iść dalej w poczuciu, że zrobilismy dużo, by wróciła do zdrowia.
Żegnaj Gigancie o sercu gołębia. Kiedyś się spotkamy na wiecznych łąkach

Mamy Również  do spłacenia ogromny rachunek w klinice za operację i za hospitalizacje na intensywnej terapii. 

 

Razem jest to kwota prawie  18 .tyś.  złotych  

Ogromna kwota ,która musimy spłacić  .Jeśli Ktoś z Państwa będzie  miał  ochotę nam pomóc w spłacie długu będziemy bardzo wdzięczni  .

27 Maja 2020, 11:31
Wieści z dziś 27.05 .

Wieści z dzisiaj - jest minimalna poprawa, ale za wcześnie, żeby mówić o sukcesie. W nocy zrobiła niewielką kupę co wskazuje, że jelita nieco ruszyły, ale to nie jest jeszcze stan stabilny, sytuacja cały czas jest niepewna. Tętno jest nadal podwyższone, ale spadło do 50. Najważniejsze, że Nesta ma apetyt i chęć do życia, więc lekarze walczą żeby się udało.

Cały czas jest na intensywnej terapii i nawadnianiu, bo nerki potrzebują wsparcia, były mocno nadwyrężone z powodu kolki, ale jest nadzieja, że wrócą do normy.

Niestety nie możemy Jej odwiedzić że względu na wirusa, ale postaramy się o zdjęcia  aktualne Nesty  z kliniki  .Tęsknimy za Nią 

26 Maja 2020, 16:36
[Aktualizacja 26.05]

Wieści na razie niezbyt radosne, bo jelita jeszcze nie podjęły pracy, natomiast jest to jeszcze w granicach normy, bo tak poważnym skręcie i zabiegu.

Jest nadal na intensywnej terapii. Refluks niestety jest duży. Jelita, mimo że nie pracują, to też nie obumierają, co jest pozytywnym znakiem - jest szansa, że ruszą. Nesta jest w dobrym nastroju, nie wykazuje oznak bólu, ma apetyt.

Koszty utrzymania konia w intensywnej terapii są duże, więc jeśli będzie się czuła dobrze, ale jelita do jutra nie rusza to będzie trzeba podjąć decyzję, ile jeszcze chcemy czekać. Jej stan na ten moment jest stabilny, ale w każdym momencie może dostać ataku bólu, wtedy będzie to zły znak i będą do nas dzwonić.

Jak to doktor określił - póki ma błysk w oku i chęć do życia, to warto walczyć, o ile finanse nam na to pozwolą.

Potwierdził też to co mówiła wczoraj weterynarz , że skręt jelit w tym przypadku był zbiegiem okoliczności, nie dało się temu zapobiec ani przewidzieć. Jedyne co, to mogła wcześniej trafić na stół.

26 Maja 2020, 16:35
[Aktualizacja 25.05]

Rokowania bardzo ostrożne. Jelita jeszcze nie ruszyły, potrzebuję intensywnego wspomagania. Refluks nie jest zbyt duży, to pozytywny znak, ale też niewiele mówiący, bo w każdej chwili może być lepiej lub gorzej. Pozytywne jest to, że jest w miarę kontaktowa i nie pokazuje bólu. Czyli leki działają. Potrzeba minimum trzy doby, żeby można było powiedzieć, że rokowania pomyślne.

Niestety nie nie możemy jej odwiedzić, ze względu na koronawirusa. Ograniczają do minimum wizyty, bo jeśli ktoś z nich zachoruje to sanepid zamknie im cały szpital. Jeśli stan się pogorszy, to do nas zadzwonią. Z tego co mi powiedziała Pani Doktor, to było mechaniczne skręcenie jelita wokół krezki. Mówi, że nie było poza tym żadnej patologii, żadnego piasku, zarobaczenia itp.

Dlaczego w życiu tak jest ? Myślisz, że jesteś na fali wznoszącej, że idzie dobrze... Tu siano na cały rok dla naszych zwierząt, z drugiej strony niesamowite wsparcie i poparcie dla nas, dla naszych działań. Myślimy: "Taaak, to będzie nasz rok! Będzie super!" A tu klops...

Jeśli ktoś z Państwa kojarzy Nestę i Jej córkę Neonkę i śledził jej losy, to też pewnie pamiętacie, że trafiła we wrześniu 2019 roku do super domu adopcyjnego. Świetni ludzie z wielką empatią zwierząt, którzy też stworzyli dziewczynom super warunki do życia.

Do tej pory wszystko było super, aż do 23.05.kiedy to Nesta zaczęła od samego rana przejawiać oznaki kolki. Natychmiast przyjechał weterynarz podał leki i powiedział, że trzeba czekać. Pomyśleliśmy, że po lekach przejdzie jej. Niestety klacz cały dzień pomimo podanych leków nie była swoja :( I miała bardzo wysokie tętno. Chodzenie z nią w ręku też nie przynosiło efektów.

My oczywiście na telefonach, bo mieliśmy akcję "siano" w Stegnie, a Nesta mieszka pod Warszawą. Pod wieczór przyjechał kolejny weterynarz, który podał leki i kroplówki i zasugerował transport do kliniki. W 15 min zorganizowaliśmy wraz z domem adopcyjnym wyjazd do kliniki na Służewiec.


Była godzina 23 z minutami, kiedy Nesta dojechała do kliniki i od razu wielki szok, gdyż diagnoza zawaliła nas z nóg...

"Koń musi trafić na stół operacyjny i musimy zrobić resekcję jelit, ale jest też prawdopodobieństwo, że możemy otworzyć i będzie martwica jelita - wtedy zaszywamy i nie podejmujemy działań. Koszt operacji 7000 -15 000 zł. W zależności, co zastaniemy po odtworzeniu jamy brzusznej ". Diagnoza i koszt wystrzeliła nas z kapci 😭

Nesta ma 12 lat, ponad dwa lata temu wygrała życie wraz ze swoją córka. Przez całe swoje życie rodziła źrebaki każdego roku była pętana na przody u poprzedniego właściciela ,aż nadszedł dzień i wywiózł ją wraz z dzieckiem do Pajęczna na targ.

I tam ją zobaczyliśmy, a raczej na relacji u kogoś na fb. Wtedy dziewczyny wygrały życie!

Po wykupieniu okazało się, że Nesta ma straszne zmiany skórne i to raczej świerzb! Cała nam wyłysiała, ale po paru miesiącach była znów piękna i świecąca (był post na naszym fb). I co ? I mamy teraz z powodu kasy, bez podjęcia walki pozwolić jej odejść? :(

Całą noc nie spaliśmy! Czekaliśmy na wieści z kliniki. O 5 rano dostaliśmy tel. Klacz przeżyła operację - miała skręt jelita cienkiego :( teraz tylko trzymany kciuki, aby to jelito znów zaczęło pracować ✊ Na dzień 25.05. Mamy już fv za operację. Nesta jest nadal na intensywnej terapii. 

Prosimy o wsparcie w opłaceniu leczenia!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
2 aktualne zbiórki
15 zakończonych zbiórek
Wsparło 390 osób
14 877 zł (78,3%)