Zagłodzona i bez pomocy. Umarłaby w okrutnych męczarniach.

Zbiórka zakończona
Wsparło 59 osób
1 412 zł (16,04%)

Rozpoczęcie: 17 Lipca 2019

Zakończenie: 31 Grudnia 2019

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Lucy jest małą, ok. 2-letnią niepełnosprawną sunią, z niedowładem tylnych kończyn. Lucy została uratowana przez wolontariuszki OTOZ Animals. Szukamy dla niej odpowiedniego domu. Celem zbiórki jest wparcie dla Lucy oraz innych zwierząt pod opieką warszawskiego OTOZ Animals.

Historia Lucy:

Lucy urodziła się w pełni zdrowa. Z nieznanych powodów straciła władnie w tylnych łapach. Miała nadzieję, że jej opiekunowie, których obdarzyła psią miłością, zawiozą ją do weterynarza. Niestety, stało się inaczej. Blisko półtora tygodnia cierpiała w milczeniu, osamotniona i bezbronna. Na nic zdały się próby zwrócenia na siebie uwagi...

Pomoc przybywa:

Dzięki anonimowemu zgłoszeniu wolontariuszki OTOZ Animals przybyły na miejsce. To, co tam zastały, ciężko można było nazwać psim domem. Ciemność, bałagan, smród. Nawet drzwi wejściowe były zastawione kamieniami, aby Lucy nie miała możliwości wyjścia. Wyjścia z piekła...

Ratowanie życia:

Lucy została odebrana przez wolontariuszki OTOZ Animals i niezwłocznie przewieziona do lecznicy weterynaryjnej, gdzie udzielono jej natychmiastowej pomocy ratującej życie. Badania wykazały między innymi zaniki mięśniowe na skutek niedożywienia. Larwy much wychodziły z odbytu suni, pochwy oraz nieleczonych ran... Można powiedzieć, że Lucy zjadana była żywcem przez muchy. Liczne pchły, larwy much w ciele, masa robaków w kale, obdarta skóra na pupie, na której się czołgała, bo nie mogła chodzić.

Dalsze losy i potrzeba rehabilitacji:

Chociaż odkąd Lucy trafiła pod opiekę OTOZ Animals miną już prawie rok, nie odzyskała sprawności w tylnych kończynach. Jej rehabilitacje mocno utrudniały początkowo problemy jelitowe, oraz wypadający odbyt, który musiała mieć operowany.

Nadal bezdomna:

Lucy przebywa obecnie pod opieką hoteliku dla zwierząt. Wymaga dalszej aktywnej rehabilitacji oraz nowego aktywnego wózka dopasowanego do jej fizjonomii i temperamentu. Lucy jest bardzo energiczną i otwartą na świat sunią. Uwielbia gonitwy, gdy tylko przypięta jest do wózka, a nawet próbuje bez niego biec, powłócząc za sobą nogami. Szuka dobrego domu i wsparcia kochających ludzi.

Kontakt w sprawie adopcji: 604 381 090.
Kontakt do hoteliku pod Warszawą w kórym przebywa Lucy: 500 523 298.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
2 aktualne zbiórki
60 zakończonych zbiórek
Wsparło 59 osób
1 412 zł (16,04%)