Fundacja Oleśnickie Bidy

Fundacja Oleśnickie Bidy
Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Izabela Klapińska

E-mail fundacja@olesnickiebidy.pl

Telefon 531111336

Lokalizacja Olesnica, dolnośląskie

Historia organizacji sięga 2015 roku. Na przełomie marca i kwietnia 2015 roku uratowane zostały pierwsze psy przed wyjazdem do schroniska w Raciborzu. Działalność opierała się na aktywności dwóch osób. Pomoc bezdomnym zwierzętom polegała na znalezieniu domu tymczasowego, z czasem domu stałego. Były to pierwsze kroki. Każdy znaleziony dla psa czy kota dom były ogromnym sukcesem i motywacją do dalszych działań. Mijały tygodnie, miesiące kiedy to kolejne bezdomne zwierzęta znikały z ulic Oleśnicy i okolic znajdując miłość odpowiedzialnych właścicieli. Do organizacji przyłączały się kolejne osoby chcące nieść pomoc zwierzakom. Powstał tzw. azyl, miejsce udostępnione przez władze Oleśnicy. Do dyspozycji osób zaangażowanych w działalność organizacji oddano teren zamknięty, pośród drzew, z wyjściem do lasu, z daleka od domostw, z budynkiem gospodarczym. Zrodził się pomysł zbudowania kojców dla psów. Pomysł, działanie ! Wynik – 7 kojców zadaszonych, z budami, z oświetleniem. Pieski zyskały boksy zabezpieczone przed opadami, wiatrem, słońcem i wszelkimi niedogodnościami wywołanymi nieprzychylną pogodą. Pracowały ręce kobiece i męskie. Materiały zdobyto wręcz spod ziemi. Marzenie się spełniło ! Bezdomne bidy trafiały na azyl do kojców. I tak jest do dzisiaj. Kiedy brakuje miejsca na azylu, serce otwierają zaprzyjaźnione domy tymczasowe udzielając zwierzętom schronienia.
Każde zwierzę, które trafia do naszej Fundacji ma zapewnioną opiekę weterynaryjną: odrobaczenie, szczepienie, sterylizacje lub kastrację. Jeżeli zwierze jest chore natychmiast podejmowane jest leczenie u zaprzyjaźnionego weterynarza. Wszystkie te czynności wymagają ogromnych nakładów finansowych. Zwierzęta objęte są także opieką naszej niezastąpionej behawiorystki, która pomaga czworonogom wyjść z trudnych stanów emocjonalnych, aby mogły być oddane do adopcji.
Nasze bidy wymagają codziennej opieki. Każdego dnia rano i wieczorem, w dni powszednie i świąteczne bez wyjątków wyprowadzane są na spacer, oporządzone są kojce, zapewniona jest czysta woda w miseczce i pełna miska pokarmu. Zazwyczaj jest to sucha karma, ale zdarzają się szczególne okoliczności, kiedy w misce gości mokra karma. W standardzie są pieszczoty, ciepłe słowa oraz psie i kocie przysmaki, w zależności od potrzeb.
Każda bida, która trafia pod naszą opiekę jest ogłaszana w internecie by odnaleźć właściciela. Jeżeli nikt nie zgłasza się po naszego podopiecznego, wówczas ogłoszenie dotyczy adopcji. Proces adopcyjny jest złożony i ma na celu zapewnić właściwy dom zwierzęciu, a nowym właścicielom odpowiedniego psa lub kota.
Od końca stycznia 2016 roku jesteśmy fundacją o nazwie: Fundacja Oleśnickie Bidy. Status fundacji otwiera przed nami większy wachlarz możliwości zdobywania środków pieniężnych niezbędnych do realizacji naszych celów statutowych. Miano fundacji to także większe wyzwanie dla nas, któremu pragniemy sprostać i działać z jak największym profesjonalizmem.
Nie mamy wątpliwości, że nasze działania są i będą pozytywnie postrzegane przez mieszkańców Oleśnicy i okolicznych miejscowości. W ciągu pierwszego roku działalności spotkaliśmy się z ogromnym wsparciem wielu osób oraz instytucji: prywatnych firm, przedszkoli, szkół, lokalnych władz i mediów. W ramach podziękowań organizujemy spotkania w przedszkolach i szkołach, których intencją jest zbliżenie dzieci ze zwierzętami.

Pomogli

Ładuję...