Ratuj jeże razem z nami - wyposażamy szpital

Zbiórka zakończona
Wsparło 2 340 osób
24 642 zł (98,56%)

Rozpoczęcie: 23 Stycznia 2018

Zakończenie: 30 Kwietnia 2018

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

W 2017 roku dzięki ofiarności setek darczyńców powstał szpital dla jeży w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Jeżurkowo.

 

Jednak rosnąca z każdym rokiem liczba pacjentów - w 2017 było ich około 200 - sprawia, że darowizny z trudem pokrywają koszty leczenia i utrzymania zwierząt. Szpital nie jest wyposażony do końca w sprzęt ratujący życie. Jeżurkowo potrzebuje kilku nowych mat grzewczych, lampy odkażającej i tak podstawowego wyposażenia, jak chociażby chłodziarka na leki.

W okresie wiosenno - letnim do ośrodka trafia dużo rannych zwierząt. Opiekunowie w ośrodku marzą o ozonatorze medycznym. To urządzenie ułatwi gojenie ran, które u jeży są prawdziwą zmorą.  Rany jeży są najczęściej wynikiem nieuwagi człowieka przy koszeniu traw lub pogryzień przez psy. W każdym przypadku goją się bardzo trudno.

Drugim ważnym problemem Jeżurkowa jest odchowywanie osieroconych jeżątek. Co roku trafia ich do ośrodka kilkadziesiąt, przywożone są z całego kraju. Gdy jeżowe mamy padają ofiarą wypadków - wpadają pod koła samochodów lub giną pod kosiarkami - bezradne młode, po pewnym czasie, wychodzą z gniazd lęgowych i są znajdowane przez ludzi. 

Odchowanie jeżątek to niełatwe zadanie, dlatego wiele osób jest gotowych przejechać długi dystans, aby dowieźć maluchy do specjalistycznego ośrodka. Jeżątka nie powinny przebywać w jeżowym szpitalu razem z chorymi, dorosłymi jeżami.  Opiekunowie w ośrodku chcą zaadaptować pomieszczenie specjalnie dla jeżowych sierot. Potrzebna będzie nie tylko specjalistyczna, szpitalna farba do pomalowania ścian. Trzeba kupić nowe klatki i  zbudować regały, na których będą stały. Sala dla jeżowej młodzieży powinna być gotowa jak najszybciej, bo zatrzęsienie sierot będzie już w maju.

Ogromnie Państwa prosimy o pomoc dla naszych jeży.

Pomogli

Ładuję...

Wsparło 2 340 osób
24 642 zł (98,56%)