OTOZ Animals Inspektorat Warszawa

 OTOZ Animals Inspektorat Warszawa
Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Magdalena Silska

E-mail interwencja@otoz-warszawa.pl

Telefon 723-300-200

Lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Warszawski Inspektorat OTOZ Animals działa od ponad 8 lat. Do naszych głównych zadań należą wyjazdy na interwencje, by reagować wszędzie tam, gdzie jest podejrzenie niehumanitarnego traktowania zwierząt. To jednak wierzchołek góry lodowej i początek pracy, którą wkładamy, by czworonogi odzyskały psychiczne i fizyczne zdrowie, co generuje ogromne koszty leczenia weterynaryjnego i jest niezbędne, by przygotować skrzywdzone stworzenia do adopcji. Rdzeniem naszej działalności jest prowadzenie domów tymczasowych oraz ich wspieranie (behawiorystyczne, finansowe etc.), dzięki czemu uratowane przez nas zwierzęta dochodzą do siebie po przejściach. Tytaniczną pracą, którą wykonujemy, jest również poszukiwanie odpowiedzialnych domów dla naszych podopiecznych.

Ponadto prowadzimy działania edukacyjne i zmieniamy świadomość ludzi w zakresie traktowania zwierząt. W naszych interdyscyplinarnych szeregach jest ponad 40 osób. Działamy charytatywnie – potrzebę pomagania zwierzętom mamy we krwi. Współpracujemy z Policją, Inspekcją Weterynaryjną, samorządami, organizacjami pozarządowymi, schroniskami i sektorem oświaty.

Od stycznia 2020 roku OTOZ Animals Inspektorat Warszawa przeprowadził blisko 200 interwencji i odebrał ponad 100 psów. Do końca zeszłego roku organizacji OTOZ Animals (w całej Polsce) udało się znaleźć nowe domy dla ponad 5000 uratowanych psów i prawie 3000 kotów. OTOZ Animals prowadzi schroniska dla bezdomnych zwierząt w Gdyni, Tczewie, Starogardzie Gdańskim, Elblągu, Oświęcimiu, Ostródzie, Słupsku oraz Dąbrówce koło Wejherowa. W całym kraju funkcjonuje 17 inspektoratów OTOZ Animals. Obecnie pod naszą opieką znajduje się ponad 2000 zwierząt. OTOZ-owi udało się uzyskać blisko sto wyroków skazujących w stosunku do osób znęcających się nad zwierzętami. W trakcie ostatnich dwóch dekad OTOZ Animals stało się jedną z największych organizacji non-profit działających na rzecz ochrony zwierząt w naszym kraju.

Bierzemy udział w cyklicznych ogólnopolskich akcjach takich jak „Pomóż zwierzętom przetrwać zimę”, „Adoptując mnie ratujesz mi życie”, których rezultatem są: duża liczba adopcji oraz poprawa komfortu zwierząt w schroniskach. Ponadto zaangażowaliśmy się także w akcje „Zerwijmy łańcuchy” oraz „Jedenaste – nie porzucaj”, które zwracają uwagę na problem niehumanitarnego traktowania zwierząt domowych. Prowadzimy i aktywie popieramy również licze protesty, np. „NIE dla uboju rytualnego”, czy pikiety i wystąpienia w celu uchwalania nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt. Współpracujemy z międzynarodowymi organizacjami World Society for Protection of Animals, RSPCA oraz Compassion in World Farming.

Jako organizacja non-profit działamy w 100% charytatywnie, nie prowadzimy działalności gospodarczej. Ratujemy i utrzymujemy zwierzęta dzięki środkom pozyskanym z darowizn i wpływom z tzw. 1% podatku.

Dla naszych podopiecznych kupujemy dobrą karmę, niezbędne leki i szczepionki, szelki i materiały do ocieplania bud. Finansujemy zabiegi weterynaryjne dla zwierząt uratowanych podczas naszych interwencji, a także walczymy o życie bezdomnych czworonogów, które ucierpiały w skutek wypadków komunikacyjnych. Codziennie staramy się zmieniać los psiaków podwórzowych, które często przez całe życie przetrzymywane są na krótkich łańcuchach.

Reprezentujemy pokrzywdzone zwierzęta przed sądem, ale to przede wszystkim dzięki Wam – wrażliwym na los żywych stworzeń – inspektorzy i wolontariusze OTOZ Animals regularnie reagują w przypadkach karygodnego traktowania zwierząt.

Zwracamy uwagę również na dobrostan zwierząt gospodarskich. Ratujemy zwierzęta z gospodarstw rolnych, w których są one źle traktowane lub krzywdzone, co w wielu przypadkach prowadzi do spraw z finałem w sądzie. Jako oskarżyciel posiłkowy systematycznie uczestniczymy w sprawach karnych o przestępstwa przeciwko niehumanitarnemu traktowaniu zwierząt.

Prowadzone przez nas zajęcia edukacyjne dotyczą przede wszystkim Ustawy o ochronie zwierząt. Uczymy miłości i szacunku do zwierząt oraz właściwej opieki nad nimi, w tym metod udzielania pierwszej pomocy, a także dobrych praktyk poprawiających dobrostan czworonogów. Regularnie odwiedzamy warszawskie szkoły i tłumaczymy dzieciom, że choć zwierzęta nie mówią, to ból i strach odczuwają dokładnie tak samo jak my. Rozwijamy empatię u najmłodszych i uczymy właściwych postaw.

Nasz udział w pracach komisji sejmowych zaowocował przyjęciem przez Sejm nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt. Walcząc o zmianę polskiego prawa dotyczącego ochrony zwierząt, podejmujemy liczne inicjatywy i bierzemy udział w protestach.

--------    --------    --------

Dziękujemy za Waszą pomoc i liczymy na dalsze wsparcie, które świadczy o wrażliwości i świadomości potrzeb cierpiących stworzeń. „Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.” Razem z Wami reagujemy na niegodziwość i przemoc wobec czworonogów oraz znajdujemy kochające domy dla skrzywdzonych zwierząt.

Pomogli

Ładuję...