Dwa boksery zamarzały przykute łańcuchami do bud!

Wsparło 116 osób
3 740,50 zł (149,62%)
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 13 Stycznia 2021

Zakończenie: 3 Kwietnia 2021

Na zewnątrz -3 st. C, sypie gęsty śnieg, a w rozlatującej się budzie bez dna tkwią dwa przemarznięte boksery❗️Zima w tym roku nas nie rozpieszcza, minusowe temperatury od kilku dni to norma. A zwierzęta umierają z zimna!

Ta interwencja była jedną z trudniejszych, bo oglądanie dwóch wychudzonych krótkowłosych psów, przykutych na łańcuchach do prowizorycznych bud bez podłogi doprowadza do łez. Kiedy dotykaliśmy ich zimnych grzbietów, wyczuwaliśmy kryształki lodu w sierści.

Dramatyczny widok, psia rodzinka - matka i syn. Suka skrajnie wyeksploatowana porodami, listwa mleczna mocno wyciągnięta, z guzkami. Sunia bała się przy właścicielce wyjść z budy. Kiedy inspektorka kucała przy niej sama, podeszła i wcisnęła łepek między jej nogi. Jej synek z zaburzeniami stereotypowymi, robi koła na łańcuchu. Ma problemy z oczami, powieki dziwnie podwinięte, oczywiście też wychudzony...

Pytamy właścicielkę - kiedy suka ostatnio rodziła i co stało się ze szczeniętami. Słyszymy: "W wakacje miała małe, ale ktoś ukradł je z posesji". Pytamy, ile razy rodziła i co z małymi: "Wiele razy, młode zawsze szybko zdychały". Pytamy wreszcie, dlaczego zwierzaki są takie chude, tym razem odpowiedź brzmi: "Bo normalnemu psu to wszystko można dać do miski, a tych się wykarmić nie da, nie chcą tyć". Nie dyskutujemy dłużej, przecież te psy zamarzają, nie ma czasu!

Zabieramy psiaki i jak najszybciej jedziemy do weterynarza - sunia Tina w samochodzie wycieńczona przytula się do inspektorek i... zasypia, głośno pochrapując...

Synek Badi rozdaje buziaki, ale mocno kaszle, co bardzo nas niepokoi. W klinice weterynaryjnej Braci Mniejszych od razu uzyskujemy pomoc - psiaki mają zatrzęsienie pcheł, obydwa z przodozgryzem, cuchnącymi gazami i mocno wychudzone, z odleżynami. Oczy i gardło Badiego są silnie opuchnięte, ma uszkodzoną rogówkę. Drożdżaki i ziarniaki w uszach.

Jego mama Tina otrzymała w skali oceny kondycji ciała 1,5/6 pkt. Guzy przy łapach i biodrach - czekamy na wyniki biopsji. Obydwa psiaki są cudowne, wtulają się w człowieka, pozwolą zrobić przy sobie absolutnie wszystko, cierpliwie znoszą wszelkie zabiegi weterynaryjne, cieszą się z każdego dotyku... Jak można było je tak skrzywdzić?!

Psia rodzinka musi zostać w szpitalu minimum kilka dni, są jednak w takim stanie, że po zakończeniu hospitalizacji nie chcemy umieszczać ich w hotelowych boksach - szukamy dla nich domów tymczasowych na terenie Łodzi. Tylko dziś leczenie wyniosło nas przeszło 1000 zł. Błagamy o wsparcie dla bokserów!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
22 aktualne zbiórki
24 zakończone zbiórki
Wsparło 116 osób
3 740,50 zł (149,62%)
Wesprzyj