Sprzęt ratujący życie zwierząt - pomoc dla inspektoratu

Wsparło 3 801 osób
8 546,42 zł (56,98%)
Brakuje jeszcze 6 453,58 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 19 Stycznia 2018

Zakończenie: 31 Grudnia 2019

Zanim byliśmy inspektorami

Już będą dziećmi staraliśmy się opiekować zwierzętami. Nasi rodzice uczyli nas wrażliwości do innych. Mówili, że tylko będąc dobrymi możemy czynić świat lepszym.Potem z zapartych tchem zasiadaliśmy przed telewizorami i oglądaliśmy "Policja dla Zwierząt".Po cichu marzyliśmy, by kiedyś i w naszych kraju powstały służby ratujące zwierzęta.Zagłębialiśmy się w wiedzę na temat zwierząt, chłonęliśmy Ustawę o ochronie zwierząt i różne rozporządzenia. Byli tacy co poszli na weterynarię lub zagłębiali się w dziedzinie behawioryzmu.Byli też tacy co pojechali do RSPCA do Anglii, by zobaczyć "policję" od środka. Przeszli szkolenie, a następnie ściągnęli instruktorów do Polski, by przeszkolili następnych kandydatów.

Wszystko po to, by móć pomagać naszym Braciom mniejszym.

Świadomie lub nie - zawsze  dążyliśmy do jednego - do bycia głosem tych, co mówić nie mogą. Bycia ich tarczą, osłoną, opieką i ochroną.

Kiedy już zostaliśmy inspektorami... A początki były trudne! 

Wiele lat temu w oczach większości ludzi byliśmy wariatami. Nieprzerwanie słyszeliśmy "dziećmi się zajmijcie!", "to tylko pies!" Jednak nie przerwaliśmy naszej walki. Z każdą kolejną interwencją rośliśmy w siłę, wiedząc, że jesteśmy jeszcze bardziej potrzebni zwierzętom.  I tak ciężką pracą i zaangażowaniem oraz wsparciem przyjaciół dołączyliśmy do grona 30 inspektorat ds. ochrony zwierząt w całym kraju.

A jednak batalia!


Mimo iż dzisiaj jesteśmy bogatsi o doświadczenie i wiedzę codziennie zmierzamy się z przeciwnościami. Jesteśmy inspektorami - wolontariuszami, którzy poświęcają swoje życie by ratować innych. Zmagamy się z krzywdą, zmęczeniem, bezsilnością. mWiemy jednak, że musimy być silni.  I mimo iż brakuje nam tak wiele, nie opuszczamy rąk z niemocy, ale próbujemy walczyć do końca.

A właściwie brakuje wszystkiego... 

Pieniędzy na leczenie. Miejsc w hotelikach. Miejsc w schroniskach. Rąk do pracy. Domów dla bezdomnych zwierząt. Dodatkowych godzin w ciągu jednej doby. Czasu na sen. Sprzętu. Samochodów.

Nie poddajemy się!

Dzięki wsparciu darczyńców, ciężkiej pracy, zaangażowaniu udaje nam się pokonywać problemy. Rozwijać się, działać jeszcze więcej, skuteczniej, bezpieczniej!

Dlatego stawiamy sobie kolejny cel!
Chcemy być przygotowani na każdą interwencję. Ratować zwierzęta w każdej sytuacji. Nawet tych najtrudniejszych, kiedy o życiu decyduje każda minuta.

Dlatego prosimy o pomoc w zakupie sprzętu ratującego życie zwierząt, które będzie wyposażeniem naszego samochodu interwencyjnego oraz w domach tymczasowych

Chcemy zakupić m.in.  Zestaw reanimacyjny dla zwierząt małych - do 30 kg, dla zwierząt dużych - powyżej 30kg. Koszt jednego zestawu to 1500zł. W skład zestawy wchodzi: worek samorozprężalnu Ambu, komplet masek, rurki tlenowe, listę parametrów życiowych plastikową walizkę do transportu. Sprzęt ten jest niezbędny podczas interwencji np. wyniku pożaru, zatrucia czadem lub utratą przytomności, podczas której wymagana jest resuscytacja.  Sprzęt posłuży nam także podczas szkoleń z pierwszej pomocy dla zwierząt.

Żeby zwiększyć jej szanse na wyzdrowienie i szybką rekonwalescencję potrzebujemy inkubatora.
Dzięki inkubatorowi zapewnimy bezpieczne, ciepłe i higieniczne warunki dla naszej Wiki. Inkubator zapewni jej filtrowanie powietrza, odpowiednią temperaturę za pomocą specjalnego systemu grzewczego. Dodatkowo system cyrkulacji powietrza utrzyma niewielkie dodatnie ciśnienie w komorze i odprowadzi bakterie, które mogłyby dosięgnąć nasze maleństwo.

Cały czas potrzebne są nam także:

- kieszonkowe lampy Wooda - nieinwazyjne urządzenie do przeprowadzania badań skóry lub skalpu głowy (m.in. do badań infekcji bakteryjnych i grzybiczych skóry). Mogą być wykorzystywane przez naszych inspektorów podczas interwencji w celu określenie stanu skóry zwierzęcia.

- chwytaki - służą nie tylko do humanitarnego odławiania zwierząt, ale także podczas interwencji, kiedy staramy się zerwać łańcuch z szyi zwierzęcia. Psy, które miesiącami lub latami dźwigają łańcuchy często są wycofane lub agresywne. Nie są przyzwyczajone do kontaktu z ludźmi, także ich dotyku. Próba założenia w tym momencie obroży może skutkować nie tylko dłuższym czasem uwolnienia psa ale i narastaniem agresji i traumatycznych skojarzeń z człowiekiem. Źle zaciśnięta obroża na szyi psa może tak skutkować wysunięciem z niej głowy i ucieczką przestraszonego zwierzęcia, który jedyne życie jakie znał to w niewoli i stwarza zagrożenie dla siebie samego.

- nosze - nasi inspektorzy wielokrotnie ratowali nie tylko zwierzęta, które ucierpiały w wyniku kolizji z pojazdem, ale też zwierzęta pobite lub wychudzone, które nie mogły poruszać się o własnych siłach. Najbezpieczniejszą, ograniczającą możliwością przeniesienia psa do samochodu są nosze. Przenosząc zwierzę na rękach może doznawać kolejnych urazów, zagrażających jego zdrowiu lub życiu oraz przysparzać mu dodatkowego bólu.

- maty weterynaryjne nowej generacji - wykorzystywane podczas transportu oraz rekonwalescencji po zabiegach. Zapewniają komfort oraz higienę zwierzęciu. Są także łatwe w czyszczeniu i dezynfekcji, dzięki czemu nie narażamy kolejne ratowane przez nas zwierzęta na dodatkowe zagrożenia. Maty te redukują ciśnienie wywierane na mięśnie i stawy. Płyny są odprowadzane pod matą, dzięki czemu zwierzę pozostaje suche. Dobra aeracja pozwala na lepsze gojenie ran i lepszą termoregulacje Materiał hipoalergiczny, bezwonny i antybakteryjny

- klatki żywołapki - klatki niezbędne do odławiania wolnobytujących kotów, w celu przeprowadzenia zabiegów sterylizacji oraz zlęknionych, przestraszonych psów, które nie podejdą do człowieka.

- klatka żywołapka zdalnie sterowana - pozwoli naszym inspektorom kontrolowanie odłowienia danego zwierzęcia, zwłaszcza w sytuacji, kiedy zwierzę znajduje się w gromadzie innych zwierząt.

- rękawice ochronne - mają nie tylko chronić inspektorów przed ewentualnymi obrażeniami. Dzięki ochronie rąk zmniejszamy ryzyku wypuszczenia i ucieczki zwierzęcia. Rękawice są niezbędne podczas transportowania, odławiania zwierząt oraz podczas asekuracji m.in. przy badaniach oraz szczepieniach.

- klatki, kontenerki - odpowiednie kontenerki oraz klatki pozwolą nam nie tylko bezpiecznie transportować zwierzęta, ale także i odseparować zwierzęta od siebie w przypadku transportowania większej ilości. Klatka transportowa chroni zwierzę nie tylko przed urazami, upadkami podczas transportu, jest też także dodatkową ewentualną ochroną podczas wypadku samochodowego.

- dmuchawa do aplikatorów - jest najprostszym, najbezpieczniejszym instrumentem służącym do zdalnego leczenia, usypiania, szczepienia zwierząt każdego gatunku z małych i średnich odległości. Przydatna podczas interwencji, kiedy zwierzę wykazuje agresję lub jego położenie zagraża jego zdrowiu lub życiu. Często psy porzucone przy drodze biegają za samochodami jednak nie chcą podejść do człowieka, który próbuje je uratować. Tutaj najcenniejszy jest czas. Zanim stanie się tragedia. Zanim będzie za późno.

- strzelba palmera -  podobnie jak dmuchawa ma na celu w bezpieczny sposób leczyć, uśpić lub zaszczepić zwierzę. Strzelba ma jednak dłuższy zasięg. Kiedyś czytaliśmy historię jednego psa, który przez dwa lata koczował przy drodze. Działacze z kilku organizacji pro zwierzęcych miesiącami próbowali odłowić suczkę. Bez powodzenia. Misia nie chciała zaufać człowiekowi, mimo prób, pomocy behawiorystów dystans między mną a człowiekiem nie zmniejszał się. Codziennie jednak biegała wzdłuż ekspresowej drogi. Po dwóch latach użyto palmera. Po niespełna godzinie jechała już do nowego domu...

To tylko kropla w morzu potrzeb. Dlatego zbiórka ta jest uruchumiona na pernamentne potrzeby - wyposażenie inspektoratu w sprzęt, samochód, naprawy sprzętu, który ratuje życie zwierzętom - podczas interwencji oraz w domach tymczasowych, pomoc w opłacaniu leczenia, hotelowania zwierząt.

Pomóż nam pomagać!

Wszystkim dotychczasowym darczyńcom dziękujemy!

Pomogli

Ładuję...

Wsparło 3 801 osób
8 546,42 zł (56,98%)
Brakuje jeszcze 6 453,58 zł
Wesprzyj

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość