OTOZ Animals Inspektorat w Lublińcu

OTOZ Animals Inspektorat w Lublińcu
Adopcje
Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Magdalena Nowaczyk

E-mail otoz.animals@interia.pl

Telefon Brak numeru

Lokalizacja Lubliniec, śląskie

Inspektorat w Lublińcu powstał 10 lat temu. Tworzą osoby od dawna aktywnie zaangażowane w działania na rzecz zwierząt bezdomnych. Opiekujemy się także miejską Przechowalnią dla psów – dokarmiając psy, socjalizując je i zapewniając spacery. Prowadzimy także kampanie adopcyjne. Wiele psów chorych, starych, skrajnie wycofanych – nie rokujących na adopcję, czasami latami przebywających w przechowalni zabraliśmy i umieściliśmy w hotelikach lub domach tymczasowych utrzymując je i lecząc wyłącznie z własnych środków. Kilkadziesiąt psów wyadoptowaliśmy i utrzymujemy kontakt z nowymi domami służąc zawsze pomocą w przypadku problemów behawioralnych lub zdrowotnych.
Miejsca do których trafiają nasze zwierzęta są sprawdzane przed i po adopcji.
Staramy się aby zwierzęta wyadopotowane przez nas trafiały do jak najlepszych domów. Zachęcały właścicieli psów i kotów do kastracji i sterylizacji, gdyż jest to najskuteczniejsza metoda zapobiegania coraz większej bezdomności zwierząt.

W ramach naszego inspektoratu działa również Okienko życia dla Królików i Gryzoni. Mamy pod opieką ponad setkę maluchów, w tym zwierzęta niepełnosprawne, przewlekle chore, z opieką paliatywną. 

Pomogli

Ładuję...

Adopcje