Poldek zatruł się substancją żrącą. Pilnie potrzebne wsparcie!

Wsparły 122 osoby
3 140 zł (52,33%)
Brakuje jeszcze 2 860 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 15 Marca 2019

Zakończenie: 15 Czerwca 2019

Siedział skulony na środku drogi i czekał na śmierć... Samochody mijały go jeden za drugim, jak by był zupełnie niewidzialny. Jednak ktoś w końcu go dostrzegł.

W piątek 8 marca pod naszą opiekę trafił  Polduś. Został znaleziony na trasie pod Widawą koło Zduńskiej Woli. Siedział na środku drogi, a samochody go omijały. Czekał na śmierć. Czekał tak długo, aż znalazł się dobry człowiek, który zatrzymał samochód, ruch na drodze i zabrał kota do auta. 

Dobry człowiek to znajomy naszej znajomej, więc potem poszło już szybko. Po kontakcie z nami kota zawieziono do współpracującej z nami lecznicy. Kot to wielki, czarny jak smoła, około 5-letni, niewykastrowany kocur. Wychudzony (2,5 kg!), odwodniony, wychłodzony (36°C). Rozległe nadżerki w całej jamie ustnej i przełyku. Podano leki, ciepłe kroplówki. Na weekend został w szpitaliku. Niestety, ze względu na nadżerki i ból (pomimo leków) nie je. Podjęto więc decyzję o założeniu sondy.

Przy okazji narkozy został od razu wykastrowany. Mając możliwość podawania pokarmu bezboleśnie wierzymy, że będzie coraz lepiej. W ciągu tygodniowego pobytu w szpitaliku w lecznicy okazało się, że to nie zakaźna choroba kalciwiroza, którą podejrzewano, a zatrucie. I to prawdopodobnie substancją żrącą, która doprowadziła do rozległych nadżerek na języku i w przełyku. Zastosowane leczenie pozwoliło mu poczuć się na tyle dobrze, że 13 marca wieczorem zabraliśmy go ze szpitalika do siedziby fundacji. Mamy nadzieję, że w domu powoli wróci do zdrowia.

Pomóżcie nam uratować Poldka!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
14 aktualnych zbiórek
30 zakończonych zbiórek
Wsparły 122 osoby
3 140 zł (52,33%)
Brakuje jeszcze 2 860 zł
Wesprzyj

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość